Мінімальні зарплати можуть "відв'язати" від прожиткового мінімуму


Мінімальні зарплати можуть "відв'язати" від прожиткового мінімуму

В Україні слід скасувати прив’язку мінімальної заробітної плати до прожиткового мінімуму.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

За його словами, в Україні відбувається незначне підвищення прожиткового мінімуму, після чого підвищується мінімальна зарплата бюджетників, і тільки потім – зарплата в приватному секторі, тоді як ситуація має бути протилежною.

Рева додав, що співголови Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош і Лешек Бальцерович звертають увагу українського уряду на те, що в усьому світі державний сектор наздоганяє приватний за рівнем мінімальних зарплат, а не навпаки.

“Вони радять відв’язати прожитковий мінімум від мінімальної зарплати й підняти її законодавчо. Нехай мінімальна зарплата сьогодні буде не 1 450 грн, а 2-3 тис. грн. Хочеш – не хочеш, а приватному сектору доведеться піднімати зарплати. Відповідно ми отримаємо додатковий ресурс, який витратимо на підвищення зарплат в бюджетній сфері”, – сказав міністр. Він зазначив, що саме так чинили у Словаччині й Польщі.

Також Рева додав, що Мінсоцполітики спільно з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку й торгівлі України розробляють заходи, які мають забезпечити легалізацію зарплат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua