Tikkurilla продала свої «дочки» в Україні та Білорусі за 6,8 млн євро


Tikkurilla продала свої «дочки» в Україні та Білорусі за 6,8 млн євро

Фінська компанія – виробник лакофарбової продукції Tikkurila продала свої дочірні підприємства в Україні та Білорусі за EUR6,8 млн, повідомляється в прес-релізі на сайті компанії.

«На підставі рішення про зміну своєї бізнес-моделі, оголошеного в травні 2016 року, Tikkurila завершила відчуження своїх дочірніх компаній в Україні та Білорусі 21 червня 2016 року. Підприємства були передані компанії FarbaHouse (Естонія), заснованій місцевим керівництвом Tikkurila», – наголошується в повідомленні.

Згідно з ним, FarbaHouse продовжить поширювати продукцію Tikkurila в обох країнах. Власниками і засновниками компанії FarbaHouse стали колишній керуючий директор дочірніх підприємств Tikkurila в Україні та Білорусі Мауно Нурм, а також комерційний директор української «дочки» Ігор Женевський.

Частина оплати за продаж своїх “дочок” в Україні та Білорусі Tikkurila отримає у вигляді грошових коштів, а решту – у вигляді погашення покупцем процентної позики в рамках семирічного угоди.

Як зазначено в повідомленні, сукупний дохід двох проданих компаній за 2015 рік складав близько EUR12 млн, штат співробітників загалом налічував 90 чоловік.

В Україні дочірнім підприємством компанії Tikkurila з 2004 року виступало ТОВ «Тіккуріла» (Київ), яке після відчуження було перейменовано на ТОВ «Фарби колорит».

Згідно з даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб підприємців, станом на 29 червня 2016 року власником частки 99,93% в статутному капіталі ТОВ «Фарби колорит» виступає компанія FarbHouse, ще 0,07% належить білоруському унітарному підприємству «Фарби колорит». Кінцевими бенефіціарами ТОВ «Фарби колорит» виступають І. Женевський і М. Нурм.

Чистий дохід ТОВ «Фарби колорит» в 2014 році виріс на 23,3% від рівня роком раніше і склав 226,76 млн грн. Водночас чистий збиток компанії збільшився в 14,6 раза – до 142,55 млн грн.

За результатами першого півріччя 2015 року чистий дохід ТОВ «Фарби колорит» склав 105,3 млн грн. Водночас компанія отримала чистий прибуток у розмірі 7,943 млн грн.

Компанія Tikkurila була заснована 1862 р. Головний офіс розташовано в м. Вантаа, Фінляндія.

Згідно з даними веб-сайту компанії на 29 червня 2016 року, вона має виробничі потужності в дев’яти країнах.

Основними ринками збуту для компанії є Швеція, Росія, Фінляндія, Польща і країни Прибалтики.

Дохід компанії Tikkurila в 2015 році склав EUR584,1 млн, штат співробітників на кінець року налічував 3,1 тис. чол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua