Голова "Укрзалізниці" оцінює дефіцит вантажних вагонів в 10 тис. одиниць


Голова "Укрзалізниці" оцінює дефіцит вантажних вагонів в 10 тис. одиниць

Голова правління ПАТ “Укрзалізниця” Войцех Балчун оцінює дефіцит парку вантажних вагонів на сьогоднішній день в 10 тис. одиниць.

Про це В. Балчун повідомив на зустрічі в Американській торговельній палаті в Києві.

Він наголосив на необхідності розвитку сегмента роботи вантажного рухомого складу, його ефективності.

“Нам потрібно скасувати кілька депо, спростити великий обсяг технічної документації”, – уточнив голова “Укрзалізниці”.

За словами В. Балчуна, така робота також вимагає вироблення необхідної політики з боку міністра інфраструктури України.

“Якщо ми створимо нову бізнес-модель, ми зможемо вийти на міжнародний рівень”, – резюмував В. Балчун.

Як повідомлялося, в березні 2016 року член правління “Укрзалізниці” Євген Кравцов (нині перший заступник міністра інфраструктури. – Ред.) відзначав, що списанню в найближчі 3-4 роки підлягатиме близько 50% вантажних вагонів інвентарного парку “Укрзалізниці”.

За словами Є. Кравцова, значна частина вантажних вагонів не буде придатна до експлуатації вже в найближчі рік-два, і в зв’язку з цим “Укрзалізниці” необхідно вирішити, що робити з парком, який перетворюється на звалище металобрухту, і яку інвестиційну політику вести в цьому відношенні в короткостроковій перспективі.

“Ми припускаємо детальне розбирання всіх таких вагонів, а не продаж їх у цілому як брухту, щоб максимізувати прибуток для залізниці. Є різниця, коли ви продаєте вагон по масі як змішаний металобрухт і коли він розбирається на складові. З них певну частину можна буде спрямувати на наші ж вагоноремонтні підприємства, щоб повторно запустити їх у цикл виробництва. А решту за категоріями металу продавати за різними цінами”, – відзначав він.

Тодішній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зі свого боку відзначив велику різницю в кількості вантажного парку “на папері” і в його кількості в робочому стані. “Уже зараз можна списати третину вантажного парку, оскільки це вагони, які стоять під парканом”, – додавав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua