Банки України вперше за останні 13 місяців отримали прибуток, – НБУ


Банки України вперше за останні 13 місяців отримали прибуток, – НБУ

Діючі банки в Україні (без урахування неплатоспроможних) в травні вперше за останні 13 місяців отримали прибуток, загальна сума якого склала 2,1 млрд грн, повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ).

“Головним фактором формування позитивного фінансового результату за звітний місяць було істотне скорочення обсягів відрахувань у резерви (1,3 млрд грн у травні проти 5,7 млрд грн у квітні) при одночасному зростанні більш ніж удвічі відсоткових доходів за кредитами, наданими фізичним особам”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, за травень збитки отримали 32 банки на загальну суму 1,3 млрд грн, доходи – 74 банки на загальну суму 3,4 млрд грн.

При цьому, сукупний сальдований збиток діючих банків за п’ять місяців 2016 року скоротився в 2,6 рази у порівнянні з відповідним періодом 2015 року – 9,2 млрд грн (збиток за п’ять місяців 2015 року – 23,8 млрд грн).

Доходи банків України за січень-травень 2016 порівняно з відповідним періодом 2015 зменшилися на 14,% до 72,3 млрд грн, витрати – на 24,7%, до 81,5 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua