НБУ очікує зростання економіки України


НБУ очікує зростання економіки України

Прогноз Національного банку України (НБУ) щодо зростання реального ВВП на 1,1% в 2016 році залишається актуальним. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Позитивна зміна зовнішніх умов з кінця I кварталу, зокрема розблокування транзиту і зростання цін на світових сировинних ринках, повернуло економіку до відновлення, тенденція до якого сформувалася в другому півріччі 2015 року.

“Це підтверджується як істотним поліпшенням ділових очікувань, так і фактичними даними по випуску в базових галузях економіки в квітні-травні 2016 року. Відповідно, прогноз НБУ щодо зростання реального ВВП на 1,1% в 2016 році залишається актуальним”, – відзначили в Нацбанку.

Також в НБУ нагадали, що в Україні вперше за два роки зріс реальний ВВП.

“У I кварталі 2016 р. реальний ВВП вперше за останні два роки відновив зростання в річному вимірі. За уточненими даними Держкомстату, які залишилися незмінними порівняно з попередніми оцінками, реальний ВВП зріс на 0,1% порівняно з аналогічним кварталом минулого року. Порівняно з IV кварталом 2015 р. реальний ВВП знизився на 0,7% (за вирахуванням сезонного фактора)”, – йдеться в повідомленні.

Водночас такі темпи зростання ВВП в річному вимірі виявилися трохи нижчими порівняно з оцінкою Нацбанку (0,8%), оприлюдненою в Інфляційному звіті за квітень 2016 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua