2795
ПриватБанк не може купувати активи, поки не поверне борги
— Кредит&Депозит
Заборгованість із рефінансування НБУ обмежує банки у здатності купувати нові активи, зокрема, активи неплатоспроможних і ліквідованих банків.
«Щоб банк міг щось купити у Фонду, він повинен мати, по-перше, свою ліквідність, і, по-друге, ми повинні розуміти капітал. У ПриватБанку є рефінансування від НБУ – і старе, і нове. Які можуть бути нові придбання?» – заявила в інтерв’ю в. о. заступника голови НБУ Катерина Рожкова.
За її словами, такий підхід застосовується не тільки до ПриватБанку. «Ми дивимося так на всі банки: як ти хочеш щось купувати, коли в тебе є рефінансування?» – запитує вона.
Катерина Рожкова: «Коли банк починають хитати, можуть початися незворотні процеси»
Водночас вона наголосила на відсутності формальних заборон.
«Якщо банк знайшов кредитний кейс, який посилить його позицію, то це дуже добре. Навіть на зустрічах з банкірами ми показали їм, які у нас є застави в розрізі позичальників, і сказали, що коли вони у вас є теж, то приходьте до нас, будемо разом реструктуризувати», – сказала топ-менеджер НБУ.
За матеріалами: Фінансовий клуб
Поділитися новиною
Також за темою
У серпні вкладникам ліквідованих банків виплатили 2,8 млн грн
Банкір дав прогноз, що буде з депозитами в Україні до листопада
НБУ ухвалив рішення щодо облікової ставки
Фонду гарантування вкладів 27 років: ключові досягнення (інфографіка)
В Україні стартував механізм компенсації для ВПО в межах програми єОселя
єОселя: українці отримали з початку року пільгових іпотек на суму 8,7 млрд грн