0 800 307 555
0 800 307 555

Чиновники занижують вартість активів "Хрещатика", - експерт


Чиновники занижують вартість активів "Хрещатика", - експерт

Банк “Хрещатик” напередодні банкрутства мав здорові активи, оскільки обслуговував своїх клієнтів до останнього дня. Про це заявив екс-заступник глави Нацбанку, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко журналістам.

“Банк не зміг би існувати без здорових активів. Якщо банк до останнього дня проводив платежі, значить, у нього була ліквідність”, – підкреслив експерт.

За його словами, чиновники можуть спеціально занижувати вартість активів “Хрещатика”, а заяви про “сміттєві папери” робляться, щоб прикрити розкрадання майна фінустанови.

“Якщо ви цю функцію (продажу активів, – ред.) віддаєте в руки якомусь третьосортному бюрократу, ви ніколи не зрозумієте, хороші там активи або погані. Тому що там є телефонне право, там дуже багато зацікавлених осіб. Так можна актив, який коштує мільярд, оцінити в 100 мільйонів або 10 мільйонів, а продати за один мільйон. Там, де чиновник працює з чиновником або з злодієм, там об’єктивності немає. коли ми говоримо про ринок, ми маємо на увазі, коли одна приватна особа працює з іншими приватними особами, а держава займається тільки регулюванням. Це і є ринок. А то, що у нас зараз є – це “дерибан” – зазначає Олександр Савченко.

Експерт підкреслює, що Україна має дуже непрозорий ринок проблемних активів, коли бюрократи непублічно розпоряджаються “спадок” неплатоспроможних банків. Все це сприяє зростанню корупції.

“Йде просто боротьба кланів і бюрократів за право розпоряджатися майном банків, які закрилися … Тут править бюрократія і корупція. А треба щоб ліквідаторів комерційних банків призначало не НБУ і Фонд гарантування вкладів, а безпосередньо ті, хто втратив гроші – це люди і бізнес. Вони і повинні створювати наглядові ради і формувати команди банкірів і юристів, які будуть або витягати ці активи, або розпродавати їх за привабливими цінами “, – вважає експерт.

Раніше народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенка Вадим Денисенко заявив, що після банкрутства “Хрещатика” розгорнулася запекла війна за його активи. На думку нардепа, майно банку було головною метою чиновників при введенні в нього тимчасової адміністрації.

Нагадаємо, 5 квітня НБУ визнав “Хрещатик” неплатоспроможним і передав його ФГВФО. 31 травня правоохоронці спробували провести в банку виїмку документів, що викликало обурення з боку представників тимчасової адміністрації. Поліція вимагала оригінали документів, однак ФГВФО запропонував правоохоронцям обмежитися нотаріально завіреними копіями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua