В Україні можуть заборонити шиповані автопокришки


В Україні можуть заборонити шиповані автопокришки

Зараз використання зимових, літніх шин в різні періоди року залишається на розсуд водія.

Кабінет міністрів ініціював заборону їзди автомобілів на шипованих покришках. Про це йдеться в законопроекті №4683, який спрямований на приведення українського законодавства до норм ЄС. Документ поданий до Верховної Ради 17 травня. Передбачається внести зміни в закон “Про дорожній рух”, а саме: до статті 29 “Допуск транспортних засобів до участі в дорожньому русі”.

“Не допускаються до участі в дорожньому русі по автодорогах з твердим покриттям транспортні засоби з шипованими пневматичними шинами, крім руху по заздалегідь визначеним відповідними органами місцевого самоврядування маршрутам з урахуванням дорожньо-кліматичних умов, при яких безпеку дорожнього руху неможливо забезпечити з використанням інших засобів протиковзання” , – пропонується внести таку нову норму.

Також буде введено зобов’язання для водіїв переходити на зимові або всесезонні шини для зимових доріг. Влітку ж можна буде їздити на зимових шинах до повного використання їх ресурсу за умови відсутності шипів і залишкової висоти малюнка протектора не більше трьох міліметрів. Зараз використання зимових, літніх шин в різні періоди року залишається на розсуд водія.

Разом з тим буде введено зобов’язання для власників мотоциклів, легкових автомобілів (також і тих, які вміщують понад восьми чоловік), а також вантажівок масою до 3,5 тонн “перевзувати” свої транспортні засоби на шини з урахуванням сезонності протягом 20 днів з дня закінчення відповідного періоду року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Технології&Авто
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua