Тенденція зниження ставок за валютними вкладами може продовжитися (інфографіка)


Тенденція зниження ставок за валютними вкладами може продовжитися (інфографіка)

Ставки за валютними депозитами в Україні, незважаючи на стійке їх зниження з квітня 2015 року, залишаються ще високими – на рівні 6%. Найнижчі ставки відзначаються в Росії – близько 1% річних, що нижче, навіть, ніж в США (1,3%). У Білорусії вони досягають 3,2%, а в Казахстані – 2,9%.

У той же час, в країнах ЄС депозитні ставки залишаються негативними або знаходяться поблизу нуля. У Великобританії вони коливаються поблизу 1%.

Причиною для падіння ставок в Україні може стати достатня валютна позиція в банківському секторі. Валютне кредитування продовжує скорочуватися: у травні обсяг кредитів юридичним особам впав на 0,6%, з початку року – на 1,9%.

«В умовах економічного спаду, з одного боку українські компанії знижують інвестиційні програми, що приводить до падіння потреби у валютних ресурсах, а з іншого боку банки продовжують скорочувати кредитування з огляду на падіння якості позичальників і зростання вимог до них. При цьому, валютні коливання і жорстке регулювання також обмежують можливості компаній ефективно і швидко використовувати валютні кредити », – зазначає Андрій Шевчишин, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

Ще одним фактором збереження тренда до зниження ставок за валютними вкладами буде виступати послаблення обмежень на одноразове зняття валюти з депозитів. НБУ скасував ліміт видачі гривневої готівки через каси та банкомати, і підвищив ліміт видачі валютної готівки з 50 до 100 тис. грн. в еквіваленті. Таке рішення може стабілізувати валютні депозити, зупинивши їх відтік (в травні -0,4% без урахування неплатоспроможних банків), і дати базу для зростання в майбутньому. При відсутності гострої потреби у валюті для кредитування та очікуванні припливу депозитів ставки будуть перебувати під тиском.

У той же час, стримувати зниження ставок буде зберігати недовіра до банківського сектору, а також низька ділова активність в літній період. Незважаючи на стійке зниження вартості депозитних ресурсів, вартість кредитів залишається високою, що обмежує кредитування української економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua