Депутати готові реструктуризувати валютну іпотеку


Депутати готові реструктуризувати валютну іпотеку

Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності вирішив зареєструвати новий законопроект про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів фізосіб.

Таким чином комітет виконав доручення Верховної Ради, яка 12 квітня прийняла постанову № 1076-VIII “Про направлення на повторне перше читання проекту закону № 4004 про реструктуризацію зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, які отримані на покупку єдиного житла (іпотечні кредити) і проекту закону № 4004-1 про реструктуризацію зобов’язань громадян України за споживчими кредитами в іноземній валюті”.

Однак законопроект № 4004 був відкликаний з парламенту 14 квітня, в зв’язку зі зміною уряду Арсенія Яценюка на уряд Володимира Гройсмана. Законопроект № 4004-1 Олександра Вілкула та Дениса Дзензерського знаходиться на розгляду парламенту. 22 квітня вони подали законопроект № 4004-2.

Тому комітет вирішив подати новий законопроект. Головна мета – знайти такий варіант законопроекту, який отримає підтримку в парламентському залі, буде гарантовано підписаний президентом і, найголовніше, виконаний на практиці, заявив глава комітету Сергій Рибалка.

“Було зібрано і оброблено декілька сотень звернень з пропозиціями від позичальників. Протягом останнього місяця ми намагалися знайти компроміс з банками. Частину нововведень змогли узгодити, але по частині наших пропозицій домовитися поки не вдалося”, – сказав він. Всі нововведення, які увійшли в новий законопроект, були узгоджені з банківськими асоціаціями.

Більшість позичальників зможе скористатися списанням 50%. Пільгові категорії – інваліди, ветерани, багатодітні сім’ї та воїни АТО, а також сім’ї загиблих отримають списання або переважну частку залишку по кредиту, або в деяких випадках – повне списання.

Пропонується врахувати при визначенні поняття соціального житла норми житлової площі на людину, закладені в Житловому кодексі (13,65 м2 житлової площі на людину). Це дасть можливість збільшення загальної площі квартир, які вважаються соціальними, якщо там проживає 4-5 осіб навіть до 80-90 метрів.

Пропонується уточнити склад сім’ї для реєстрації в єдиному житлі, і не поширювати цю вимогу на дітей, адже діти могли народитися після 1.01.2014, а в багатьох випадках позичальник не мав можливості зареєструвати своїх дітей через перешкоджання банку (наприклад, через заборону, прописану в договорі).

Реструктуризації в рамках законопроекту підлягають також кредити, право вимоги за якими перейшло до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Пропонується уточнити перелік документів, які підтверджують те, що житло є єдиним. Також пропонується зобов’язати кредитора за заявою позичальника замінити аннуітетну форму погашення кредиту класичною.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua