Представлено перший в світі екзоскелет дитячих розмірів


Представлено перший в світі екзоскелет дитячих розмірів

Іспанська національна дослідницька рада (ІНІС) розробила екзоскелет дитячих розмірів, призначений спеціально для дітей зі спінальною м’язовою атрофією. Хвороба призводить до втрати мотонейронів, через що тіло дитини починає в буквальному сенсі чахнути.

В результаті дитина опиняється прикутою до ліжка і не здатною рухатися. 12-кілограмовий екзоскелет від ІНІС, створений з алюмінію і титану і оснащений п’ятьма допоміжними двигунами на кожній нозі, може допомогти дитині залишатися в русі і уникнути ускладнень, що випливають.

Ножні двигуни оснащені сенсорами, що визначають «найменші наміри руху». Після цього сигнали перехоплює бортовий комп’ютер, що перетворить наміри в плавні рухи. І, оскільки тіло дитини постійно зростає, вся установка оснащена телескопічними трубками, що розтягуються і знімаються в потрібних місцях.

Такий «розумний» підхід до створення дитячого екзоскелета ІНІС схожий на алгоритм, який SRI Ventures недавно використовувала при створенні м’якого екзоскелета Superflex. Невелика модифікація цього алгоритму могла б значно збільшити час роботи костюма, створеного ІНІС, на даний момент обмежується п’ятьма годинами. Зараз ІНІС тестує свій продукт з трьома дітьми в Мадриді і Барселоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua