Регулятивний капітал банків скоротився на 5 млрд грн


Регулятивний капітал банків скоротився на 5 млрд грн

Національний банк (НБУ) повідомляє про зменшення обсягу регулятивного капіталу банків на 5 млрд грн в травні – до 125,2 млрд грн.

Згідно з даними Нацбанку, зменшення обсягу регулятивного капіталу, призвело до погіршення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) з 12,74% на початку травня до 12,54% на 1 червня 2016 року.

Також в результаті зменшення регулятивного капіталу відбулося збільшення показника максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (норматив Н9). Станом на 1 червня поточного року цей показник склав 35,63%.

Збільшення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) пов’язано з зниженням регулятивного капіталу, оскільки базою для розрахунку цього нормативу є регулятивний капітал, поділений на суму всіх вимог банку до контрагента або групи контрагентів і всіх фінансових зобов’язань, наданих банком контрагенту або групі контрагентів .

Регулятор відзначає, що в результаті зниження регулятивного капіталу, відбулося збільшення нормативу Н7 з 21,14% на 1 травня до 21,50% на 1 червня 2016 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua