Валютна іпотека фізосіб скоротилася до $1 млрд


Валютна іпотека фізосіб скоротилася до $1 млрд

У Національному банку повідомили, що на 1 квітня 2016 року обсяг іпотечних житлових валютних кредитів у діючих банках скоротився до $1,03 млрд.

«В основному за рахунок ліквідації банків зі значними іпотечними портфелями», – зазначено у звіті НБУ.

Ще на 1 січня 2015 року йшлося про 51,9 тис. іпотечних кредитів загальним обсягом понад $2 млрд.

«Навіть після набрання чинності Меморандуму про врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті скорочення заборгованості та її реструктуризація відбувалися повільними темпами, оскільки не всі банки-підписанти дотримувалися узгоджених умов прощення заборгованості», – стверджують в НБУ.

Протягом 2015 року були прийняті рішення про реструктуризацію понад 1600 іпотечних житлових кредитів, в I кварталі 2016 року – про реструктуризацію понад 192 кредитів.

«У сегменті валютної іпотеки частка кредитів 4-5 категорії становить 88% (за підсумками стрес-тестування 20 найбільших банків. – ред.)», – заявив сьогодні директор департаменту фінансової стабільності Нацбанку Віталій Ваврищук.

На початок 2013 року частка негативно класифікованих кредитів у загальній заборгованості населення за іпотечними житловими кредитами в іноземній валюті становила 43%, на 1 січня 2016 року – 76%, на 1 квітня 2016 року – 77%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит Нерухомість
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua