0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні хочуть повернути техогляд


В Україні хочуть повернути техогляд

Кабмін подав у Раду законопроект про приведення законодавства про транспорт до євронорм, в числі яких – техогляд (ТО).

Нагадаємо, у нас перевірку технічного стану особистих авто скасували в 2013 році, а для бізнесу (вантажівки, автобуси, таксі, службові легковика і мікроавтобуси) – залишився.

Тепер же техогляд знову введуть для приватників з 2018 року. Нові авто будуть проходити свою першу перевірку через чотири роки після покупки, всі решта – кожні два роки. Комерційний транспорт (дальнобійникі, автобуси) обладнають пристроями, що показують його місцезнаходження, скільки часу водій провів за кермом, а також ременями безпеки і обмежувачами максимальної швидкості.

Глава комітету ВР з питань транспорту Ярослав Дубневич сказав нам, що законопроект треба приймати, так як адаптація нашого законодавства до європейського передбачена угодою про Асоціацію з ЄС, але поки він вивчається в комітеті.

Експерти законопроект критикують. “Головні зауваження – чому проводити ТО будуть призначені державою структури, а не громадські організації автомобілістів, як в ЄС? У нас завищені вимоги по екології і занижені до техстану автомобіля. А це значить, що старі машини ТО не пройдуть і може відродитися хабарництво. Нарешті , чому звільнені від ТО машини дипломатів? Вони не їздять по нашим дорогам і не ламаються? “ – сказав нам глава ВААІД Олег Назаренко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua