Рада знизила акцизи на імпорт вживаних авто: популярні моделі можуть подешевшати на 4 тисячі євро


Рада знизила акцизи на імпорт вживаних авто: популярні моделі можуть подешевшати на 4 тисячі євро

Верховна Рада ухвалила законопроект про внесення змін до Податкового кодексу для стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів, яким передбачається значне зниження акцизів на імпорт вживаних автомобілів.

За відповідне рішення у вівторок, 31 травня, проголосували 237 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Зокрема, до голосування за цей законопроект депутати проголосували за поправку, згідно з якою законопроект набуде чинності з 1 числа наступного місяця після його публікації. В ході голосування цієї поправки голова податкового комітету парламенту Ніна Южаніна зазначила, ця норма суперечить положенням Податкового кодексу і законопроект повинен набути чинності з 1 січня 2017 року. Депутатам довелося тричі голосувати для прийняття цієї поправки.

Крім того, зазначеною поправкою термін дії цього законопроекту встановлено на 2,5 року.

Законопроект стосується імпорту всіх вживаних автомобілів, за винятком авто походженням з країни-окупанта (агресора) щодо України.

Закон передбачає зниження ставки акцизу на вживані автомобілі до: 0,102 євро за 1 куб. см з двигуном об’ємом до 1000 куб. см (діюча ставка – 1,09-1,44 євро, в залежності від року випуску автомобіля); 0,063 євро для авто з двигуном об’ємом до 1500 куб см (зараз – 1,37-1,76 євро); 0,267 євро – до 2200 куб. см (діюча ставка – 1,64-2,44 євро); 0,276 євро – до 3000 куб. см (зараз – 2,21-4,99 євро); 2,209 євро для авто з об’ємом двигуна понад 3000 кубічних сантиметрів (зараз – 3,33-4,99 євро).

“Наприклад, для розмитнення 1 л авто потрібно буде заплатити 63 євро замість 1761 євро. За розмитнення 2 л автомобіля потрібно буде сплатити 534 євро замість 4882 євро”, – сказано на сторінці Facebook фракції Самопоміч, лідер якої Олег Березюк був співавтором закону.

Як повідомлялось, 6 квітня екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, а також до Державної фіскальної служби з пропозицією розробити і внести у Верховну Раду проект закону про скасування імпортного мита на вживані автомобілі.

При цьому автоімпортери неодноразово зазначали, що прийняття законопроекту про зниження податків на імпорт вживаних авто скоротить бюджетні надходження і призведе до збільшення обсягів “сірого” автоімпорту в Україну. Крім того, на думку Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД), зниження податків на вживаний автоімпорт, яке пропонується законопроектом №3251, відкриє потік старих іномарок з Росії до України. За словами представників асоціації, до 2015 року в структурі автоімпорту України вживаних іномарок з Росії “не існувало як явища”, але з початку 2016 року ситуація кардинально змінилася. Причиною цього, на думку представників асоціації, стала девальвація російського рубля, а також велика кількість заводів міжнародних автомобільних концернів, що працюють у Росії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua