Авторинок прокинувся? Люди витрачають гроші, не вірячи в те, що стабілізація настала надовго, - експерт


Авторинок прокинувся? Люди витрачають гроші, не вірячи в те, що стабілізація настала надовго, - експерт

За січень – квітень цього року “залізних коней” було продано на 56% більше, ніж за такий же період минулого року. У квітні дилери продали на 72% більше машин, ніж за той же місяць роком раніше, а в березні приріст взагалі склав 98%.

Травнева статистика обіцяє бути не менш райдужною. Однак учасники ринку не висловлюють з цього приводу особливого оптимізму: ринку ще дуже далеко до докризових показників.

“Статистикою насправді легко маніпулювати, – коментує генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко. – Припустимо, якщо я сьогодні продав одну машину, а завтра десять, то ось вам і зростання на 90%. При цьому врахуйте, що в минулому році з січня по квітень авторинок фактично лежав на дні: продажу по всій країні в цей період ледве перевалили за 10 тис. автомобілів “. Чи коректно порівнювати нинішнє пожвавлення з дном? Тільки щоб отримати низький старт і красиву динаміку, упевнений незалежний автомобільний експерт Андрій Сидоренко. Адже якщо порівняти обсяги продажів з успішним (тим же 2012-м) роком, то результат виявиться невтішним.

Втім, як би там не було, певний приріст все ж є: місяць за місяцем з автосалонів виїжджає все більше власників нових авто. Експерти пояснюють це в першу чергу стабілізацією економіки України. “Зростання автопродажів пов’язане із сезонним зміцненням гривні і стабілізацією на валютному ринку, – вважає радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ. – У період девальвації і широкої амплітуди коливань валютного курсу першими реагують ринок нерухомості і авто, тому що вони заточені під довгострокові кредити. Як тільки валютна ситуація стабілізується, починається відновлення продажів: спочатку на ринку авто, потім нерухомості”. “Додатково до цього люди просто втомилися боятися, – каже Назаренко. – Рік чи два тому покупка авто у багатьох була на останньому місці в списку пріоритетів, люди готувалися до того, що доведеться залишити країну. Тим, хто залишився, вже набридло панікувати, вони повертаються до звичного життя “.

Зростанню авторинку є й інше, майже зворотне пояснення – люди витрачають гроші, не вірячи в те, що стабілізація настала надовго. “Недовіра українців до банківської системи зростає, – зазначає Андрій Сидоренко. – З початку 2014 року Нацбанк вивів з ринку 64 фінустанови. У цьому році також пройшла низка гучних банкрутств: закрилися банки “Михайлівський”, “Київ”, є і інші на черзі. На тлі цього люди із середнім достатком намагаються вже не зберегти свої гроші, а хоча б не втратити їх, вклавши в автомобіль”. На користь цієї думки говорить і “середній чек” з автосалонів: пожвавлення на ринку створили аж ніяк не бюджетні автомобілі. “Близько 70% продажів в цьому році відбуваються в ціновій категорії $15-25 тис. Або вище, – стверджує комерційний директор компанії “Автоальянс”(офіційний дилер Nissan в Україні) Дмитро Деменко. – Причому авто люди беруть не в кредит, а відразу за повну вартість”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua