0 800 307 555
0 800 307 555

Два роки при владі. Як змінилися головні показники країни під керівництвом президента Порошенка


Два роки при владі. Як змінилися головні показники країни під керівництвом президента Порошенка

Як змінювалися економічні, фінансові і демографічні показники України за час президентства Петра Порошенка

Рівно два роки тому, 25 травня 2014-го, в Україні відбулися президентські вибори, перемогу на яких здобув Петро Порошенко. Йому потрібно було впоратися з проблемами країни, яка знаходилася у стані війни, економічної кризи і політичної нестабільності. Від нового президента очікували, що він не тільки допоможе Україні видертися з цих ям, але і приведе її в Європу. Адже саме з бажання потрапити в ЄС в країні почалися незворотні процеси, результатом яких стало повалення попереднього глави держави Віктора Януковича.

За минулі два роки Порошенко вдалося зрушити з місця реформування країни і почати кардинально змінювати її. Так, восени 2014 року відбулися парламентські вибори, в результаті яких був оновлений склад Верховної Ради. В Україні з’явилося Антикорупційне бюро, міліція перетворилася на поліцію, почався процес декомунізації – позбавлення від символіки СРСР, пам’ятників комуністичним лідерам і радянських назв, розпочався переговорний процес з представниками Євросоюзу щодо введення безвізового режиму з Україною.

Разом з тим, деякі обіцянки, які Порошенко давав тоді, два роки тому, відразу після обрання, досі не виконані. Наприклад, він не продав свій бізнес, війна на Донбасі не завершилася. Крім того, президент ще й виявився замішаним в офшорному скандалі.

Що стосується особистих активів, то Порошенко виявився єдиним у першій десятці українських бізнесменів, чиї статки за 2015-й рік зросли в доларовому еквіваленті на цілих 20%.

НВ вирішило розібратися, як змінилися головні показники країни за два роки президентства Порошенка.

Динаміка змін в країні за 2013-2015 рр.

Порівняно з 2014-м, державний борг України станом на травень 2016-го знизився, замість $70,1 млрд став налічувати $65,2 млрд. Золотовалютні резерви помітно знизилися в 2015-му, але в цього року показник знову почав рости.

Кількість жителів нашої країни за три роки значно зменшилася. Так, якщо в 2014-му нас було 42,9 млн, то зараз стало на цілих 200 тис менше, 42,7 млн осіб. Це дані без урахування АР Крим і тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях.

Чисельність збройних сил України, згідно з офіційними даними, з минулого року не змінилася:

Зарплати і пенсії в гривневому еквіваленті за ці два роки піднімалися, проте в доларах знизилися.

За ці два роки співвідношення гривні до курсу долара зросло більше, ніж удвічі: замість 11,6 воно стало 25,2.

  • Дані Держстату, НБУ, Міністерства фінансів України, Пенсійного фонду України, Міністерства оборони України, Світового банку, МВФ.

Олександра Горчинська

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua