Суд заарештував майно Бахматюка за позовом Нацбанку


Суд заарештував майно Бахматюка за позовом Нацбанку

Печерський районний суд Києва 12 травня наклав арешт на все рухоме і нерухоме майно Олега Бахматюка – бенефеціару неплатоспроможного банку “Фінансова ініціатива” – в рамках позову Національного банку України про стягнення заборгованості за наданим банку стабілізаційного кредиту на 4 млрд грн, повідомляється на веб-сайті регулятора .

Як наголошується в повідомленні регулятора, стабкредити на 4 млрд грн були надані в 2014 році, в якості застави було прийнято майно та майнові права юридичних осіб, при цьому О.Бахматюк виступив фінансовим поручителем по цих кредитах.

НБУ нагадує, що 23 червня 2015 року відніс банк “Фінансова ініціатива” до неплатоспроможних.

Як повідомлялося, НБУ в березні заявив про намір стягнути з поручителів-власників банків, визнаних неплатоспроможними, 11,462 млрд грн.

Згідно з інформацією НБУ, фінансове поручительство О.Бахматюка по ВіЕйБі Банку становить 4,55 млрд грн, по банку “Фінансова ініціатива” – 4 млрд грн.

Крім того, центробанк має намір відсудити у Костянтина Жеваго заставу рефінансування “Фінанси та Кредит”, яким стало фінансове поручительство в розмірі 1,45 млрд грн.

Поручитель Імексбанку Леонід Клімов забезпечив кредит НБУ фінансовим поручительством на 300 млн грн і спортивно-оздоровчим комплексом “Люстдорф”, а Микола Лагун, який є поручителем Дельта Банку, забезпечив кредит земельними ділянками на 768,848 млн грн.

АТ “Комерційний банк “Фінансова ініціатива” заснований в 2005 році. Його 100% -ним бенефіціаром на березень 2015 років через Quickcom Limited і ТОВ “Інвест-Сервіс” був Олег Бахматюк, який також є найбільшим акціонером VAB Банку, рішення про відкликання банківської ліцензії і ліквідації якого НБУ прийняв 20 березня 2015 року.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2015 року з розміром активів (19,18 млрд грн) банк “Фінансова ініціатива” займав 16-е місце серед 133 українських банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua