Українці розробили Telegram-бота iGov, який знайде українські компанії за назвою і повідомить про зміну директора


Українці розробили Telegram-бота iGov, який знайде українські компанії за назвою і повідомить про зміну директора

Ботобум в уанеті триває, і рух України в бік opendata тому сприяє. Співзасновник дніпропетровської компанії 908 Олексій Иванкин розробив нового бота для месенджера Telegram, який дуже знадобиться українським підприємцям.

Бот iGov допоможе знайти будь-яку українську компанію за назвою, кодом ОКПО або імені директора і буде повідомляти про зміни в тих компаніях, на які підписаний користувач – наприклад, якщо у компанії зміниться адреса або директор.

Інформацію бот черпає з відкритої бази юросіб і фізосіб Мін’юсту, яку відомство опублікувало на data.gov тиждень тому. У порівнянні з функціоналом на єдиному порталі відкритих даних, бот Іванкіна зручний безпосередньо пошуком – на data.gov можна лише завантажити таблицю з усіма даними цілком, після чого користуватися нею як жовтими сторінками в цифровому вигляді.

«Коли Дніпропетровське УБК організовувало обшуки і винос обладнання в 908 під приводом поширення на” Клумбі “порнографії, в цей самий момент за підробленими документами в компанії ТОВ” Клумба.УА “змінювалися засновники, директор і юридична адреса. Тепер ми хочемо дати можливість компаніям отримувати повідомлення хоча б про зміни юридичної адреси або директора », – прокоментував Иванкин ідею створення бота.

Оновлювати дані в iGov він обіцяє раз в тиждень. «На жаль, для українських рейдерів один тиждень – це нескінченність, за яку вони зможуть встигнути змінити не тільки директора і адреса, а й засновників компанії. Сподіваюся, що в набір даних від міністерства юстиції будуть додані засновники, а база буде оновлюватися щодня », – написав творець бота в Facebook.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua