Експерт пояснив, як Україні домогтися траншу МВФ і при цьому уникнути стрибка тарифів на ЖКГ


Експерт пояснив, як Україні домогтися траншу МВФ і при цьому уникнути стрибка тарифів на ЖКГ

Економічна ситуація в Україні буде швидко погіршуватися і вижити без МВФ країна не зможе. Таку думку висловив економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

“Що може зробити новий Кабмін і міністерство фінансів, щоб вирішити проблему? По-перше, визнати, що збільшення тарифів – це не вимога МВФ, а пропозиція з боку України. По-друге, прибрати спеціальний режим податку на додану вартість для сільськогосподарських виробників, який дуже тисне на них і тягне економіку вниз. По-третє, знизити рівень корупції в податковій службі і сферах, що стосуються митниці “, – вважає експерт.

На думку Устенка, таким чином можна буде стимулювати економіку за рахунок системи держбюджету, а значить уникнути стрибка тарифів для населення.

Нагадаємо, Україна знову опинилася в очікуванні чергового траншу МВФ. Але для отримання $ 1,7 млрд Фонд висунув нові вимоги: як повідомив заступник голови АП Дмитро Шимків, всього за місяць, до кінця травня, Рада повинна прийняти 19 законів.

В основному законопроекти стосуються і державних питань:

- Скасування заборони приватизації стратегічних держпідприємств (морпорти, агропромисловий комплекс, “Укрзалізниця”);
- Незалежність держбанків;
- Прозорість роботи митниці; приведення держслужби до євростандартів.

Крім того, зміни торкнуться і життя громадян: передбачається створення відкритого ринку природного газу (щоб у споживача був вибір постачальника), реструктуризація іпотечних кредитів фізосіб у валюті, і поява інституту приватних виконавців судових рішень – поряд з державними виконавцями. Останній законопроект вже прийнятий у 1-му читанні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua