Експерт пояснив, чому підвищення тарифів на газ потрібно не МВФ, а Україні


Експерт пояснив, чому підвищення тарифів на газ потрібно не МВФ, а Україні

Підвищення тарифів на газ необхідно для енергоефективності економіки та поліпшення іміджу України в очах кредиторів.

Таку думку висловив експерт Реанімаційного пакету реформ та Центру економічної стратегії Павло Кухта.

“По-перше, Гройсман чітко сказав, що підвищення цін на газ потрібно не МВФ, а Україні. Щоб припинити корупцію в цій сфері, щоб нарешті запустити нормально енергетичну ефективність економіки. Тому так, підвищення тарифів буде однозначно. Здається, Гройсман вперше серед прем’єрів правильно сказав, навіщо це потрібно”, – сказав він.

За словами економіста, не варто забувати і про вимоги кредиторів. “Без цього ніхто – не тільки МВФ – не дасть Україні грошей. Для будь-якої нормальної західної людини, яка з боку дивиться на Україну, це маркер того, що в країні щось змінюється. Тобто якщо тарифи не будуть встановлені на ринковому рівні, це означає, що країна остаточно загрузла в корупції”, – підкреслює Кухта.

Він пояснив, що відбудеться не підвищення цін, а їх повернення до ринкового рівня. “Я не думаю, що Гройсман не буде продовжувати контракт з НАК “Нафтогаз Україна” (на продаж газу населенню за пільговими цінами. – Ред.). Наскільки я розумію, саме підвищення буде невеликим, тому що ціни впали, сама ринкова ціна впала. З точки зору дії на людей це не особливо болючий крок”, – вважає експерт

“Судячи з програми, яка була озвучена, підвищення соціальних виплат буде рівно таким, яким було заплановано в Держбюджеті. При цьому новий міністр соціальної політики має намір якось оптимізувати ці виплати, щоб допомагати бідним, а не всім підряд, дивитися, куди ці гроші йдуть”, – підсумував Кухта.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua