Тепер заживемо? Стали відомі нові правила нарахування пенсій українцям


Тепер заживемо? Стали відомі нові правила нарахування пенсій українцям

Нові правила нарахування пенсії можуть дозволити деяким українцям збільшити суму свого “прибутку”.

З 1 січня цього року українці, які виходили на пенсію, могли подавати довідку про доходи за будь-які 60 місяців (5 років безперервного стажу) після липня 2000-го року.

15 квітня набув чинності закон “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, згідно з яким українські пенсіонери можуть подавати довідки про доходи до 2000-го року.

Це дозволить тим пенсіонерам, які мали високі зарплати, наприклад, в 90-х роках, значно підвищити свої пенсії. З початку року дохід до 2000-го року враховувався при нарахуванні пенсій лише в тому випадку, якщо після цього часу не вистачало страхового стажу.

При цьому перераховувати пенсії всім підряд після нововведення 15 квітня не будуть. Для того щоб провести перерахунок виплат, необхідно звернутися з відповідною заявою до Пенсійного фонду.

У Бюджеті України на 2016-й рік передбачено дві індексації мінімальних пенсій – в травні до 1130 гривень і в грудні до 1208 гривень. На даний момент мінімальна пенсія в Україні – тисяча сімдесят чотири гривні. Як відзначають в Пенсійному фонді, разом з мінімальними пенсіями підвищать і інші виплати, які розраховуються від мінімальної пенсії: допомогу шахтарям, інвалідам, учасникам бойових дій, чорнобильцям, пенсії за особливі заслуги, надбавки донорам тощо

Пенсію за віком отримують 11,2 млн українців, середня пенсія – 1578 гривень. У 2011-му році уряд прийняв рішення підвищити пенсійний вік для українок. Щороку він збільшується на 6 місяців (зараз він становить 57,5 років) і в 2021-му році жінки виходитимуть на пенсію в 60 років. До 2011-го року жінки отримували пенсію на п’ять років раніше, ніж чоловіки.

Значно вище пенсія у силовиків у відставці (близько 2800 гривень). Таких в Україні налічується всього 78 тис. осіб. Дипломати отримують пенсію в розмірі 3222 гривень, чорнобильці – 3365 гривень, а прокурори – близько 7 тис. гривень.

Найвищі пенсії у суддів у відставці (таких понад 1400 осіб) – 16,4 тис. гривень. Нардепи отримують пенсію в розмірі 15,1 тис. гривень.

Відзначимо, що пенсіонери, які отримують більш 4134 гривень, в цьому році продовжували виплачувати державі податок у розмірі 15%. Наприклад, суддям доводиться щомісяця платити майже 2500 гривень податку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua