0 800 307 555
0 800 307 555

Чи вплине на курс гривні зміна уряду: Думки банкірів


Чи вплине на курс гривні зміна уряду: Думки банкірів

Зміна уряду не зробить прямого впливу на безготівковий курс гривні, однак в короткостроковій перспективі може підвищити нервозність на готівковому ринку, вважають банкіри.

“Політичний фактор вже досить довгий час практично не впливає на безготівковий курс гривні – коливання на міжбанківському ринку відбуваються під впливом економічних і сезонних факторів. Вважаю, що політика курсоутворення, яку проводить Нацбанк в останні два роки, повністю виправдала себе і звела до мінімуму можливі ризики, викликані зовнішніми потрясіннями і дестабілізацією”, – сказав заступник голови правління банку “Кредит Дніпро” Сергій Волков.

При цьому він зазначив, що, незважаючи на загострення політичної ситуації, за останні два тижні гривня зміцнювалася на тлі збільшення пропозиції валюти на міжбанку в зв’язку з проведенням підприємствами податкових платежів і виплатою зарплат в кінці місяця. Крім того, збільшення продажів на безготівковому ринку було пов’язано з підготовкою основних експортерів – сільгосптоваровиробників, – до посівної кампанії і закупівлею за гривню витратних матеріалів. Зміцнення нацвалюти також сприяло завершення опалювального сезону і, відповідно, зниження обсягів закупівлі енергоресурсів. Крім того, підтримку курсу гривні зробила продаж фінустановами валюти для виконання вимог регулятора щодо нарощування капіталізації.

Провідний експерт сектора продажу казначейських продуктів ОТП Банку В’ячеслав Озеров також вважає, що в короткостроковій перспективі ринок, швидше за все, нейтрально відреагує на зміни складу Кабміну.

“Новий або старий уряд – для ринку не дуже важливо, більше важлива стабільність. Будь-які трансформаційні процеси підвищують ризики. На поточний момент прем’єр обраний, склад уряду узгоджений. Тепер важлива програма і курс нового уряду – саме це і стане визначальним фактором в довгостроковій перспективі курсу гривні”, – додав він.

Аналітик UniCredit Bank Андрій Приходько, в свою чергу, зазначив, що формування нового Кабміну було очікуваним і тому призначення в уряді не позначаться на курсі гривні.

“Формування нового уряду не зробить істотного впливу на курс гривні. Ринок і так чекав, що новий уряд буде сформовано найближчим часом без перевиборів”, – сказав він.

Експерти також відзначили більш високу волатильність курсу гривні на готівковому ринку напередодні призначення нового уряду.

“На минулому тижні ми спостерігали зовсім нетрадиційну ситуацію: готівкова валюта коштувала дешевше міжбанківської. Ажіотажний попит населення на гривню – з різних причин, наприклад, з метою заробити на курсових коливаннях, для особистих потреб, оплати комунальних послуг, – викликав її дефіцит в касах, що, власне, і опустило котирування. Курс готівкового долара почав рости паралельно з посиленням напруги в політичному середовищі – українці знову почали активніше купувати валюту. Нестабільність в політиці завжди була і залишається для населення негативним психологічним фактором. Зараз, з вирішенням ситуації, ми бачимо, що готівкова гривня поступово почала зміцнюватися “, – сказав С.Волков.

“В умовах підвищених ризиків, коли інформація про склад нового уряду була відсутня, готівковий ринок різко виріс. Сьогодні, після того, як Рада проголосувала за нового прем’єра, готівковий ринок так само різко опустився на рівень міжбанківського ринку”, – додав В.Озеров.

Експерти очікують поліпшення відносин з міжнародними фінансовими організаціями після формування нового Кабміну.

“Що стосується співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, по ідеї формування уряду допоможе зрушити з мертвої точки питання з виділення наступного траншу МВФ і пов’язаного з ним фінансування від США і ЄС. Однак стовідсоткової впевненості в цьому немає, оскільки МВФ, США і ЄС можуть ставити ефективність боротьби з корупцією та темпи реалізації реформ в якості основних умов для виділення фінансування “, – сказав А.Приходько.

“Якщо ми зараз покажемо політичну волю в подальшому просуванні реформ і нарешті почнемо боротися з корупцією, ймовірно, ми отримаємо повну підтримку з боку донорів, що виллється в продовження фінансування розпочатих проектів. В іншому випадку ми можемо залишитися наодинці зі своїми проблемами. Це відповідним чином відіб’ється на курсі гривні “, – сказав В.Озеров.

Заступник голови правління одного з великих банків з українським капіталом, який побажав залишитися неназваним, вважає, що зміна уряду буде сприяти якнайшвидшому відновленню програми співпраці з МВФ.

“Гройсман не причетний до корупційних скандалів, і для МВФ це принципово важливо. Думаю, що вже в травні до Києва може прибути місія МВФ для переговорів з новим урядом”, – сказав банкір.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Куди йдуть гривня і долар?
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua