Споживчі настрої українців у березні впали до рівня січня


Споживчі настрої українців у березні впали до рівня січня

Споживчі настрої українців у березні знизилися на 3,6 пункту (п.) – До 50,6 п. за шкалою від 0 до 200, що лише трохи вище 50,2 п. За підсумками січня цього року, такі дані щомісячного дослідження оприлюднила компанія GfK Ukraine.

“Падіння індексу споживчих настроїв відбулося, перш за все, через зменшення індексу доцільності здійснення великих покупок після лютневого зростання. Це пов’язано зі зменшенням девальваційних очікувань, що робить покупку про запас імпортних товарів менш доцільною, а саме ці товари і відносяться до групи великих покупок” , – коментують такі результати експерти GfK Ukraine.

Вони уточнюють, що індекс девальваційних очікувань зменшився на 10,43 п. – До 153 п., а індекс доцільності великих покупок – на 8,8 п., До 51,7 п.

У той же час індекс поточного становища також втратив 6,5 п., опустившись до позначки 44,4 п. Зокрема, індекс поточного особистого матеріального становища впав на 4,2 п. – до 37,1 п, що навіть гірше січневого показника .

Крім того, індекс економічних очікувань зменшився на 1,6 п. – до 54,7 п., в тому числі найбільших втрат зазнав індекс очікуваних змін особистого матеріального становища – 4,3 п., до 51,3 п.

Споживачі дещо поліпшили свою думку про розвиток економіки країни протягом найближчого року – на 1 п., до 44,9 п., Зокрема, індекс можливого безробіття впав на 8,3 п. – до 144,5 п. Однак щодо більш тривалої перспективи жителі українці стали песимістичніші, погіршивши очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років на 1,7 п. – до 67,8 п.

GfK Ukraine проводить вибіркові дослідження домашніх господарств для визначення споживчих настроїв в Україні з 2000 року. Індекс за 2014 рік впав з 80,3 до 52,6 пунктів. Потім до березня 2015 року його обвалився до мінімуму в 41,1 п., навколо якого коливався ще два місяці, і відновив зростання лише в травні. У липні індекс відкотився до значення 43,2, після чого демонстрував стабільне поліпшення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua