Роби з ними все, що тобі подобається: Відкритий бюджет «розумного» Києва отримав API


Роби з ними все, що тобі подобається: Відкритий бюджет «розумного» Києва отримав API

Проект Kyiv Smart City, який реалізував ряд електронних сервісів для киян, розробив API до відкритого бюджету столиці. Тепер у будь-якого є повний доступ до всіх цифр, пов’язаних з бюджетом міста.

Відкритий бюджет запустили в травні 2015 року. Спочатку сервіс показував лише доходи і витрати по районам міста. У вересні з’явилася можливість переглядати більш детальну інформацію по конкретних джерелах наповнення бюджету, по постачальниках, з якими працює місто, і по його витратах. Кожну угоду видно в подробицях до єдиної транзакції: які договори укладені, скільки по них проплачено, а скільки – залишилося проплатити.

«Вид, в якому представлені дані, не завжди підходить користувачам. Ми розробили АРІ, щоб будь-які розробники або компанії могли аналізувати бюджет за своєю вибіркою або створити на базі даних будь-які додатки або сервіси. Тепер будь-який бажаючий має повний доступ до даних – а не тільки в рамках фіксованих звітів, розроблених раніше », – пояснює Юрій Назаров, керівник проекту Kyiv Smart City.

Щоб скористатися АРІ, досить клікнути на кнопку «доходи» або «витрати». Розробники отримують код, який дає їм доступ до системи.

«Відкритий бюджет» тепер можна використовувати не тільки для задоволення цікавості, а й для надання даних на платній основі. Наприклад, програмісти можуть створити і продати мобільний додаток або аналітику з цікавою вибіркою.

«Припустимо, постачальник захоче подивитися, скільки було витрачено грошей на хліб або інші продукти харчування. Програміст підготує йому звіт, і підприємець побачить, скільки в минулому році закуповували товарів і скільки витратили при цьому. Він зробить висновки про закупівлі в наступному році і почне готуватися », – розповідає Юрій Назаров.

Доступ до відкритої бази даних буде корисний і волонтерам – наприклад, для створення інтерактивної карти з лікарнями.

Тепер платформа буде розвиватися, наповнюючись новими даними, що не фінансовими, а статистичними. Наприклад, за кількістю шкіл, учнів в молодших і старших класах і так далі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua