Ідею продукту 3D-друку можуть вкрасти, записавши звуки принтера — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ідею продукту 3D-друку можуть вкрасти, записавши звуки принтера

Технології&Авто
479
Нам постійно твердять, що 3D-друк змінить світ. І з кожним днем в це все легше повірити. За допомогою 3D-принтера створити що завгодно – від космічного супутника – до піци або м’яса. Тривимірний друк тепер використовують навіть такі консервативні організації, як українські банки. Наприклад, для створення запчастин до банкоматів.
Однак нове відкриття показало фундаментальну ваду безпеки 3D-принтерів. Як встановили вчені Каліфорнійського університету в Ірвайні, простий запис звуків, які видає агрегат в процесі друку, дозволяє відтворити виготовлений принтером продукт.
По шуму, який видає друкуюча головка принтера, можна відстежити її руху. А спираючись на них вже легко зрозуміти, яку конструкцію друкували. Іншими словами, щоб вкрасти будь-інтелектуальний продукт досить під час роботи принтера покласти поруч смартфон або інше записуючий пристрій.
Звичайно, для більшості в мережі іграшок і дрібничок це не проблема – ніхто не робить секрету з їх проектування. Небезпека стосується лише виробів з кресленнями, викрадення яких може поставити під загрозу проект на закритому виробництві.
«На більшості заводів, де використовують 3D-принтери, у працівників не перевіряють наявність смартфонів або записів на ньому. При цьому якщо інформація про продукт буде викрадена на фазі прототипірування, компанії зазнають великих фінансових втрат», – говорить Мохаммед аль-Фарук, директор Лабораторії з вивчення передових інтегрованих кібер-фізичних систем при Каліфорнійському університеті.
Уразливість 3D-принтера вчені відкрили випадково – вивчаючи зв’язок між інформацією та перетворенням енергії. “Відповідно до основним законом фізики, енергія ніколи не зникає. Вона просто перетворюється з однієї форми в іншу. Наприклад, енергія електромагнітного поля переходить в кінетичну “, – пояснює Мохаммед аль-Фарук. І якщо деякі форми енергії можна “розшифрувати” з користю, то інші – можуть розповісти виробничі секрети.
Використовуючи аудіозапис роботи 3D-принтера, команді аль-Фарука вдалося відтворити надрукований об’єкт з точністю майже 90%. Цього більш ніж достатньо, щоб компанії, які використовують тривимірний друк, подумали про захист продукції від промислового шпигунства. Вчені представлять своє дослідження на Міжнародній конференції з кібер-фізичних систем у Відні в середині квітня.
Поки дослідники не придумали, як виправити недоліки 3D-принтера, інтелектуальна власність в небезпеці. Тому якщо у вас є приголомшлива ідея революційного винаходу і ви хочете залишити її при собі – можливо, є сенс поки утриматися від її друку.
За матеріалами:
Ain.Ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас