Ідею продукту 3D-друку можуть вкрасти, записавши звуки принтера


Ідею продукту 3D-друку можуть вкрасти, записавши звуки принтера

Нам постійно твердять, що 3D-друк змінить світ. І з кожним днем в це все легше повірити. За допомогою 3D-принтера створити що завгодно – від космічного супутника – до піци або м’яса. Тривимірний друк тепер використовують навіть такі консервативні організації, як українські банки. Наприклад, для створення запчастин до банкоматів.

Однак нове відкриття показало фундаментальну ваду безпеки 3D-принтерів. Як встановили вчені Каліфорнійського університету в Ірвайні, простий запис звуків, які видає агрегат в процесі друку, дозволяє відтворити виготовлений принтером продукт.

По шуму, який видає друкуюча головка принтера, можна відстежити її руху. А спираючись на них вже легко зрозуміти, яку конструкцію друкували. Іншими словами, щоб вкрасти будь-інтелектуальний продукт досить під час роботи принтера покласти поруч смартфон або інше записуючий пристрій.

Звичайно, для більшості в мережі іграшок і дрібничок це не проблема – ніхто не робить секрету з їх проектування. Небезпека стосується лише виробів з кресленнями, викрадення яких може поставити під загрозу проект на закритому виробництві.

«На більшості заводів, де використовують 3D-принтери, у працівників не перевіряють наявність смартфонів або записів на ньому. При цьому якщо інформація про продукт буде викрадена на фазі прототипірування, компанії зазнають великих фінансових втрат», – говорить Мохаммед аль-Фарук, директор Лабораторії з вивчення передових інтегрованих кібер-фізичних систем при Каліфорнійському університеті.

Уразливість 3D-принтера вчені відкрили випадково – вивчаючи зв’язок між інформацією та перетворенням енергії. “Відповідно до основним законом фізики, енергія ніколи не зникає. Вона просто перетворюється з однієї форми в іншу. Наприклад, енергія електромагнітного поля переходить в кінетичну “, – пояснює Мохаммед аль-Фарук. І якщо деякі форми енергії можна “розшифрувати” з користю, то інші – можуть розповісти виробничі секрети.

Використовуючи аудіозапис роботи 3D-принтера, команді аль-Фарука вдалося відтворити надрукований об’єкт з точністю майже 90%. Цього більш ніж достатньо, щоб компанії, які використовують тривимірний друк, подумали про захист продукції від промислового шпигунства. Вчені представлять своє дослідження на Міжнародній конференції з кібер-фізичних систем у Відні в середині квітня.

Поки дослідники не придумали, як виправити недоліки 3D-принтера, інтелектуальна власність в небезпеці. Тому якщо у вас є приголомшлива ідея революційного винаходу і ви хочете залишити її при собі – можливо, є сенс поки утриматися від її друку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua