ЄС повністю використав безмитну квоту на постачання в Україну м'яса птиці і на 67% цукру, - УКАБ


ЄС повністю використав безмитну квоту на постачання в Україну м'яса птиці і на 67% цукру, - УКАБ

Європейський союз з моменту вступу в силу економічний частини зони вільної торгівлі з Україною (з 1 січня 2016 року) повністю використав безмитну квоту на експорт в Україну м’яса птиці і напівфабрикатів з нього в обсязі 8 тис. тонн.

Згідно з повідомленням на сайті асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, основними країнами-постачальниками даного виду продукції в Україні стали Великобританія, Німеччина і Польща. Використання додаткової безмитної квоти на м’ясо птиці ще не почалося.

Крім того, в рамках квоти було ввезено 20,1 тис. тонн цукру з наданих ЄС 30 тис. тонн. Квота по свинині в розмірі 10 тис. тонн обрана тільки на 11%. Основними країнами, з яких була ввезена ця продукція, стали Нідерланди, Німеччина і Польща. Використання додаткової квоти не розпочалося.

В УКАБ уточнили, що ЄС по продукції АПК має безмитні квоти в Україну тільки по трьох позиціях.

Станом на 5 квітня українські агровиробники повністю вичерпали безмитні квоти на експорт в ЄС кукурудзи (400 тис. тонн), виноградного і яблучного соків (10 тис. тонн), оброблених томатів (10 тис. тонн), круп та борошна (6,3 тис. тонн), цукру (20,07 тис. тонн) і меду (5 тис. тонн). Близькими до заповнення квот є такі товарні позиції: пшениця (835,6 тис. тонн з 950 тис.тонн) і овес (3,9 тис. тонн з 4 тис. тонн).

Як повідомлялося, згідно з угодою про асоціацію Україна може без мит поставляти в ЄС 36 товарних позицій в рамках затверджених обсягів тарифних квот.

Квоти на постачання для яловичини становлять 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів – 8 тис. тонн, сухого молока – 1,5 тис. тонн, вершкового масла – 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів – 1,5 тис . тонн, яєць – 3 тис. тонн, свинини – 40 тис. тонн. Обсяги тарифних квот, передбачені автономними торговими преференціями ЄС, по пшениці складають 950 тис. тонн, ячменю – 250 тис. тонн, кукурудзи – 400 тис. тонн, по цукру – 20 тис. тонн, меду – 5 тис. тонн, обробленим томатів – 10 тис. тонн, виноградному і яблучному соку- 10 тис. тонн, вівса – 4 тис. тонн, часнику – 500 тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua