0 800 307 555
0 800 307 555

Рішення про скасування мита на вживаних авто викликало паніку серед автолоббістів, - нардеп


Рішення про скасування мита на вживаних авто викликало паніку серед автолоббістів, - нардеп

Доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка підготувати законопроект про скасування ввізного мита на старі авто, крім російських, підняло хвилю обурення серед представників автобізнесу, зацікавленого в утриманні високих цін на автомобілі.

Таку думку висловив народний депутат від “Народного фронту”, голова Комітету Верховної Ради з питань економічної політики Андрій Іванчук.

За його словами, автомобільні лобісти в Україні довгий час домагалися утримання високих цін на нові та вживані автомобілі.

“В Україні автомобілі давно перетворилися на предмет розкоші, тоді як в Європі, за прикладом якої ми прагнемо сьогодні жити, це звичайний засіб пересування. І як тільки уряд вирішив спростити життя мільйонам українців, як на Яценюка миттєво накинулися і корумповане автолобі, і Росія” , – підкреслив народний депутат.

Він зазначив, що експерти вже пророкують Україні долю “європейського могильника авто”, однак, забувають при цьому, що з 1 січня в Україні не можна ввозити авто, які не відповідають екологічним вимогам стандарту Євро-5.

“Ця норма передбачена угодою про асоціацію з ЄС. Тобто ввозити в Україну авто, вироблені після 2010 року. І заяви про те, що наша країна перетвориться на звалище старих непотрібних авто, не що інше, як маніпуляція, покликана законсервувати захмарні ціни на авто в Україні. І, відповідно, спекулятивні мільярдні надприбутки автотрейдерів”, – підкреслив Андрій Іванчук.

Тим часом, зазначив він, за різними оцінками, скасування мит дозволить здешевити старі автомобілі на 12%.

Голова Комітету також наголосив, що ініціатива Яценюка вже викликала різку негативну реакцію в Росії.

“Там почали заявляти, що таке рішення уряду суперечить вимогам СОТ. Однак насправді причина в тому, що сьогодні росіяни масово вивозять в Україну свої старі машини. За даними Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів, сьогодні від 25 до 50% ринку старих авто в Україні становить саме російський імпорт. Зрозуміло, що ініціатива Яценюка перекриває кисень ділкам з РФ”, – резюмував Іванчук.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua