Японія готова надати $60 млн грант на модернізацію турбін "Центренерго", - Демчишин — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Японія готова надати $60 млн грант на модернізацію турбін "Центренерго", - Демчишин

Енергетика
229
Японія готова виділити $60 млн грант на здійснення модернізації турбін Трипільської та Зміївської теплоелектростанцій (ТЕС), що входять в підконтрольну державі енергогенеруючу компанію “Центренерго”, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин журналістам в Токіо в четвер.
“Ми говорили з компаніями, які вже були на Трипільській і Зміївській станціях, провели детальну перевірку і готові виділити грантом $ 60 млн на модернізацію турбін. Цей проект затягувався, оскільки японська сторона не була готова оплачувати податки, ПДВ, але минулого тижня було прийнято рішення Кабміну, яке дасть можливість завозити обладнання без сплати ПДВ”, – сказав глава Міненерговугілля.
Він уточнив, що японська сторона надасть товарів на суму близько $60 млн, що стане суттєвою допомогою для “Центренерго”.
В.Демчишин підкреслив, що виділення цих коштів у вигляді гранту особливо важливо, тому що “Центренерго” найближчим часом піде на приватизацію, тому будь-які додаткові зобов’язання будуть негативно впливати на вартість цієї компанії.
“А це – безоплатна передача важливого активу, який, на моє переконання, має збільшити вартість цієї станції”, – пояснив міністр.
Він також повідомив, що японські компанії цікавляться також процесами приватизації, як в енергетиці, так і в сегменті інфраструктури.
За словами В.Демчишина, вони також готові брати участь в тендерах з будівництва гідроелектростанцій. Він нагадав, що Україна завдяки міжнародному фінансуванню на суму понад $ 1 млрд планує протягом наступних кількох років здійснити великі проекти на Канівській і Каховській ГЕС.
Як повідомлялося, Україна обговорювала з Японією можливість останньої надати допомогу в переведенні ряду українських ТЕС зі спалювання вугілля антрацитових марок, які стали дефіцитними через бойові дій на Донбасі, на вугілля газової групи.
В Україні сім з 14 ТЕС спроектовані і працюють під спалювання вугілля антрацитових марок: Криворізька ТЕС і Придніпровська ТЕС (обидві – “ДТЕК Дніпроенерго”), Луганська ТЕС (“ДТЕК Східенерго”), Слов’янська ТЕС і Старобешівська ТЕС (обидві – “Донбасенерго”) , Трипільська ТЕС і Зміївська ТЕС (обидві – “Центренерго”).
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас