Яценюк запропонував скасувати імпортне мито на вживані авто


Яценюк запропонував скасувати імпортне мито на вживані авто

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував скасувати імпортне мито на автомобілі, що були у використанні, крім автомобілів російського виробництва.

З такою пропозицією в ході сьогоднішнього засідання Кабміну Яценюк звернувся в Міністерство фінансів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, також в Державну фіскальну службу, запропонувавши розробити і внести у Верховну Раду проект закону про скасування імпортного мита на автомобілі, що були у використанні.

“Це має стосуватися всіх автомобілів, крім автомобілів російського виробництва і походження, – сказав Яценюк. – Я отримав сотні листів від громадян, звернень, думаю, це буде правильний крок, щоб зняти навантаження на громадян (при купівлі автомобіля – ред.)”.

Відзначимо також, що в квітні 2012 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення спеціальних мит на імпорт автомобілів в розмірі 6,46% на автомобілі з об’ємом двигуна більше 1000 куб. см, але не більш як 1500 куб. см, і 12,95% на автомобілі з об’ємом двигуна понад 1500 куб. см, але не більш як 2200 куб. см.

Рішення про введення спецмита було оприлюднено тільки 14 березня 2013 року, спецмита були введені строком на 3 роки.

З 14 квітня 2014 року на легкові автомобілі з бензиновими двигунами об’ємом 1-1,5 л ставка спецмита встановлювалася на рівні 4,31%, а з 14 квітня 2015 року – в два рази менше, 2,15%. На авто з бензиновими двигунами об’ємом 1,5-2,2 л з 14 квітня 2014 року ставка становила 8,63%, а з 14 квітня 2015 року – 4,32%.

На тлі падіння української економіки і скорочення українського авторинку дане рішення ще більше скоротило імпорт автомобілів в Україну, внаслідок чого українські автоімпортери виступили з вимогою повного скасування автомобільних спецмит.

У червні 2015 року Світова торгова організація (СТО) підтримала скаргу Японії на Україну і винесла рішення, яким рекомендувала Україні відмінити спеціальні мита на імпорт автомобілів.

Як наслідок, у вересні 2015 року Україна оголосила про скасування спецмита на імпорт автомобілів.

У той же час з січня 2016 року Україна ввела мито на імпорт російських автомобілів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua