Податок на житло заплатять в 2,5 рази більше киян


Податок на житло заплатять в 2,5 рази більше киян

До 1 липня кияни отримають податкове повідомлення про нарахування їм податку на нерухомість. Сплатити зазначену суму потрібно буде протягом 60 днів.

Список потенційних платників у нинішньому сезоні значно розширився. Якщо торік податок заплатили близько 6,4 тис. жителів, то в 2016-му повідомлення отримають понад 16,5 тис. осіб, повідомили в Головному управлінні ДФС в Києві.

Збільшення армії платників пов’язане з коригуванням правил нарахування податку. У 2015 р. його стягували за нерухомість, яка значилася за платниками до 2014 р. Ділитися з державою були зобов’язані власники квартир площею від 120 кв. м і будинків понад 250 кв. м, а для власників квартир з будинками (або їх частин) була прописана пільга в 370 кв. м. Причому правила змінювалися вже протягом 2014-го податкового року: у I кварталі пільга застосовувалася до житлової площі, у II–IV кварталах — до нежитлової.

Для господарів квартир від 120 до 240 кв. м і будинків від 250 до 500 кв. м податкова ставка в столиці була визначена в 1% мінімальної зарплати за 1 кв. м перевищення (12,18 грн) на рік. Для власників нерухомості площею понад 500 кв. м, ставка за кожен «зайвий» метр становила 2,7%, або 34,56 грн. Цього року базова пільга знижена вдвічі: для квартир — з 120 до 60 кв. м, для будинків — з 250 до 120 кв. м і для різних видів житла — з 370 до 180 кв. м. Звідси і зростання кількості платників податків. Ставка податку — 2% від мінімальної заробітної плати (27,56 грн/кв. м).

Минулого року столичний бюджет заробив на податку на нерухомість 14,3 млн грн. Цього року, як повідомили в прес-службі податкової, очікуються надходження на рівні 25,0 млн грн. Однак фактично під оподаткування підпаде лише 1,65% столичного житла.

Нагадаємо, базою оподаткування є Реєстр прав власності. Але, за оцінкою президента Союзу фахівців з нерухомості України Олександра Рубанова, в Реєстрі зараз є дані не більш ніж на 20% житлової нерухомості. В основному це стосується новобудов і того житла, за яким в останні роки проходили угоди.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua