Гастарбайтери переказали в Україну більше $30 млрд за п'ять років: Звідки і скільки прийшло валюти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Гастарбайтери переказали в Україну більше $30 млрд за п'ять років: Звідки і скільки прийшло валюти

Казна та Політика
2562
Українські заробітчани як і раніше вносять вагомий внесок в економіку нашої країни, справно постачаючи її валютою, про це говорять дані Нацбанку.
За останні 5 років ті, хто трудиться за кордоном (а таких, за різними оцінками, від 6 до 8 мільйонів чоловік), переказали в країну офіційним шляхом (через банки та міжнародні платіжні системи) майже $ 30 млрд. Ще більше $ 5 млрд, за оціночними даними НБУ, передали через посередників і перевезли “в кишенях” (див. інфографіку). Для порівняння: доходи держбюджету України на 2016 році заплановано в розмірі близько $ 18 млрд. Тобто за 5 років гастарбайтери забезпечили країну більш ніж двома бюджетами – адже, так чи інакше, ці гроші працюють на нашу економіку.
На жаль, за 2014 і 2015 роки надходження різко знизилися: у порівнянні з найбагатшим 2013-им, вони впали на 80% – з $ 7,4 до $ 4,1 млрд. Експерти прогнозують, що через кризу в ЄС все більше людей будуть повертатися назад в Україну. Тому владі варто турбуватися питанням створення для них робочих місць.
ПРИЧИНИ. Аналітик компанії “Простобанк Консалтинг” Іван Нікітченко називає кілька чинників того, чому переказів стало менше. “Перший – девальвація гривні: якщо раніше заробітчани надсилали рідним на життя 2000 грн на місяць – це було $ 250. А сьогодні висилають 3000 грн, але це всього $ 120, – підрахував Нікітченко. – Також йде міграція за кордон цілими сім’ями: чоловік їде за кордон, облаштовується там і забирає сім’ю. Відповідно, в Україну вже перекази не йдуть. А кризовий 2014 рік лише прискорив цей процес”.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас