В Україні майже 60% роботодавців не вміють і не бажають звільняти співробітників цивілізовано (дослідження, інфографіка)


В Україні майже 60% роботодавців не вміють і не бажають звільняти співробітників цивілізовано (дослідження, інфографіка)

В Україні майже 60% роботодавців не вміють і не бажають звільняти співробітників цивілізовано. Більш ніж у третині всіх випадків працівникові пропонують написати заяву за власним бажанням.

Про це свідчать дані опитування Міжнародного порталу hh.

“Страх співробітників перед можливим звільненням або його відсутність в чому залежить від дій керівництва під час цього неприємного процесу. 22% компаній оформляють документи за згодою сторін з виплатою 1-3 окладів і не цікавляться подальшою долею співробітника”, – відзначають експерти проекту.

За даними опитування, кожен п’ятий “білий комірець” зізнався, що його можуть звільнити без попередження в будь-який момент.

“Серед варіантів, запропонованих самими респондентами, зустрічалися і кричущі випадки. Працівників доводили своїм ставленням, не виплачували належні за законом компенсації та навіть звільняли заднім числом”, – розповіли автори дослідження.

Лише невеликий відсоток роботодавців дійсно піклується про тих, кого належить звільнити. У 10% випадків по можливості пропонують іншу посаду і тільки в 3% – сприяють працевлаштуванню в іншій компанії, наприклад, дають рекомендації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua