Експерт пояснив, навіщо зробили абонплату за газ


Експерт пояснив, навіщо зробили абонплату за газ

Починаючи з квітня, ті, хто користуються газом мало, наприклад тільки для приготування їжі, за “доступ до потужностей” будуть платити відносно багато і компенсувати витрати на утримання мережі і постійні витрати на обслуговування.

Абонплата складе 17 грн для тих, у кого тільки газова плита, і 29 грн для тих, у кого газовий котел. Про це розповів експерт з енергетики Олексій Хабатюк.

“Треба розуміти, що плата за розподіл і поставку газу існувала і раніше, але включалася в ціну газу. Якщо абонент споживав газу мало, то і плата за обслуговування від нього була маленькою. Але труби, газові розподільники та інше обладнання вимагають обслуговування, хоч є споживання, хоч його немає.

Сенс відокремлення абонплати в тому, що ті, хто споживають газу мало, будуть компенсувати постійні витрати на обслуговування системи”, – розповів експерт.

На думку Олексія Хабатюка відокремлення абонплати – ще один крок до конкуренції на ринку газопостачання. Другий крок – ринкова ціна газу, яка дозволить закуповувати його в Європі, перекачувати в Україні і мати прибуток.

“У введенні абонплати є позитив для тих, хто споживає газу багато, наприклад, для опалення. Адже абонплата фіксована, і такому споживачеві менше нарахують за кожен кубометр газу. А в подальшому йому можуть запропонувати один з тарифних планів, як у мобільних операторів. Така практика поширена в США і Європі”, – сказав експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua