RBC чекає рівноваги ринку нафти через 2 роки при ціні WTI близько $ 70 за барель


RBC чекає рівноваги ринку нафти через 2 роки при ціні WTI близько $ 70 за барель

Ринкова рівновага на глобальному ринку нафти відновиться після зникнення надлишкової пропозиції і зменшення запасів до нормального рівня з урахуванням сезонності, повідомляється в огляді RBC Capital Markets.

“Ми припускаємо, що повернення до повноцінної ринкової рівноваги буде довгим і важким і займе близько двох років”, – йдеться в звіті. “За нашими розрахунками, повна рівновага настане при ціні” трохи нижче або трохи вище $ 70 за барель, прогнозують аналітики.

До четвертого кварталу на ринку може виникнути дефіцит нафти, так як ряд ключових країн за межами ОПЕК вже почали знижувати видобуток. Ціни на нафту марки WTI можуть піднятися в район $ 50 за барель, коли зникне щоденний надлишок пропозиції і відновиться баланс. Згідно з базовим сценарієм RBC, в жовтні-грудні нафта в середньому буде коштувати $ 50 за барель.

Закріплення ціни вище діапазону $ 55-60 за барель можливо в тому випадку, коли світові запаси повернуться до нормального рівня, вважають експерти.

Можливі перебої з поставками з Іраку, Нігерії можуть скоротити виробництво на 650 тис. барелів на добу, тому надлишок пропозиції може зникнути вже в третьому кварталі, повідомляє RBC.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua