Китай може стати світовим лідером з імпорту нафти


Китай може стати світовим лідером з імпорту нафти

КНР в 2016 році може обійти США і стати світовим лідером за обсягом імпорту нафти.

Про це заявив на Російсько-китайському нафтогазовому форумі 2016 віце-президент китайської нафтотрейдингової компанії Unipec Чжун Фулян.

“У перші два місяці поточного року обсяг імпорту сирої нафти в нашій країні перевищував 8 млн барелів на день. Ми прогнозуємо, що за підсумками року імпорт складе 7,5 млн барелів на день. Сподіваємося, що за цей час Китай обійде США і стане світовим лідером за обсягом імпорту сирої нафти “, – сказав він.

Фулян зазначив, що, незважаючи на уповільнення темпів зростання попиту на нафту в КНР, Unipec очікує продовження досить швидкого зростання імпорту в період 13-й п’ятирічки.

За його оцінками, до 2020 року обсяг закупівель зарубіжної нафти збільшиться до 9 млн барелів на день, середньорічне зростання складе близько 5,5%.

За даними Чжун Фулян, в 2015 році КНР імпортувала 6,7 млн барелів сирої нафти в день. У США цей показник склав 7,4 млн барелів на день.

Unipec – одна з найбільших компаній КНР в сфері міжнародної торгівлі нафтою. Вона є “дочкою” китайської нафтогазової корпорації Sinopec.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua