Ubuntu можна буде запускати під Windows 10: Microsoft і Canonical тепер партнери


Ubuntu можна буде запускати під Windows 10: Microsoft і Canonical тепер партнери

Джерела блогу ZDNet в компанії Canonical, яка займається розробкою і підтримкою ОС Ubuntu, повідомили, що Microsoft оголосить про співпрацю двох компаній. Результатом партнерства стане можливість інтеграції Ubuntu і Windows 10. Причому не просто у вигляді окремої віртуальної машини, а в якості вбудованої системи.

Цього разу функціональність рішення не буде обмежена лише використанням командної оболонки, як це було раніше. Ubuntu можна буде запускати одночасно і в рамках Windows 10, без використання віртуальних машин.

Проте, версія Ubuntu під Windows буде орієнтована в першу чергу на розробників, тому навряд чи буде підтримувати популярний користувальницький інтерфейс Unity. Система буде працювати поверх «рідних» бібліотек Windows. Важливо відзначити, що Microsoft також анонсує вбудовану підсистему Linux в рамках нової збірки Windows 10 Redstone.

Це вже не перше рішення Microsoft, спрямоване на зміцнення підтримки Linux. Раніше компанія вже співпрацювала з Canonical в рамках розширення можливостей використання контейнерів LXD під Windows, а також з метою допомогти розробникам писати програми під Ubuntu, використовуючи хмарні технології Azure.

Раніше проблема запуску Ubuntu при встановленій Windows вирішувалася за рахунок створення віртуальної машини або так званого ‘dual boot’. Проте, обидва ці рішення поступається за зручністю прийдешнього нововведенню.

Нагадаємо, що Windows 10 постійно норовить замінити всі попередні версії ОС на комп’ютерах користувачів. Користувачі продовжують скаржитися, що іноді система встановлюється самовільно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua