Мінфін залучив до держбюджету 1,9 млрд гривень за рахунок розміщення гривневих ОВДП в 1 кварталі


Мінфін залучив до держбюджету 1,9 млрд гривень за рахунок розміщення гривневих ОВДП в 1 кварталі

Міністерство фінансів в 1 кварталі залучило до державного бюджету 1,85 млрд гривень за рахунок розміщення гривневих облігацій внутрішньої державної позики.

Про це свідчать звітні дані Мінфіну за підсумками 1 кварталу.

Найбільшу суму Мінфіну вдалося залучити на аукціонах в лютому – понад 700 млн гривень, тоді як в березні було розміщено ОВДП на 494 млн гривень, а в січні – на 274 млн

Старший фінансовий аналітик інвесткомпанії ICU Тарас Котович зазначив, що залучена Мінфіном сума в 1 кварталі є невеликою в порівнянні з потребами бюджету, відбитими в законі про держбюджет на поточний рік.

“Тим не менш Мінфін поки не готовий йти на підвищення ставок за пропонованими інструментами, а ринок більше концентрувався на розміщеннях довших облігацій. Низький рівень ставок на короткому кінці кривої прибутковості і мінімально прийнятний для інвесторів рівень ставок на довгому кінці кривої поки не дозволяють фінансувати бюджет в значних обсягах “, – прокоментував аналітик.

Він додав, що за підсумками 1 кварталу Мінфін зробив ряд висновків, скасувавши обмеження за пропозицією облігацій, що не виправдали себе, а також скоротив кількість аукціонних днів, запланувавши на другий квартал розміщення лише по вівторках.

У той же час з пропозиції буде виключена 1,5-річна купонна облігація, яка принесла бюджету близько 16% всіх надходжень.

Він висловив надію, що другий квартал може стати ще більш активним на первинному ринку за рахунок відновлення розміщень валютних ОВДП.

Нагадаємо, згідно з держбюждету 2016 на внутрішньому ринку планується залучити 98,4 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua