Високі тарифи скоро стануть не єдиною проблемою українців, - експерт


Високі тарифи скоро стануть не єдиною проблемою українців, - експерт

З 1 липня 2016 роки українці самі будуть управляти комунальним господарством: самі будуть замовляти енергоносії, самі відповідати за стан стін, підвалів і горищ – і самі платити за їх обслуговування.

Про це заявила енергетичний експерт Марія Яковлєва.

“Капітальні фонди, які ми всі повинні були накопичити для капремонтів внутрішніх приміщень, інфраструктури, дахів, підвалів наших будинків, зміцнення і утеплення стін – всього цього на сьогоднішній день просто не існує. І ЖЕКи готові передати в управління будинкового комітету комунікації і самі будинки, але при цьому вони не передають фонди. і часу накопичити необхідні для капремонтів суми у нас немає. Адже більшість будинків досить старі і можуть не дожити до капремонту “, – сказала Яковлєва.

Експерт уточнила, що мешканці повинні приймати свої ж будинки в управління тільки після того, як ЖЕК зробить всі необхідні роботи по ремонту – адже їм за обслуговування кожного конкретного будинку вже заплачено. І держава повинна це проконтролювати.

“Але ж навіть аудиту нашого житлового фонду практично не існує – будинки не мають паспортів, і ми навіть не можемо точно сказати, що і в якій мірі нам потрібно відремонтувати по конкретному будинку. Врегулювати ці проблеми повинна держава”, – підсумувала експерт.

Нагадаємо, в Україні проводиться масштабна реформа житлово-комунального господарства. Реформа передбачає ліквідацію ЖЕКів, проте вони не зникнуть, а продовжать свою роботу з новою назвою – керуючі компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua