Завершилася перша online-конференція з проблем IP-телефонії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Завершилася перша online-конференція з проблем IP-телефонії

49
З 10 по 12 грудня 2001 року на форумі сайту www.itsp.org.ua було проведено першу Українську інтерактивну конференцію з ІР-телефонії.
Конференція стала плодом загальних зусиль трьох громадських організацій, що поєднують більшу частину учасників інтернет-ринку України — провайдерів, операторів зв'язку, контент-провайдерів, користувачів тощо.
Основна мета — загальними зусиллями визначити термінологію та поняття, що описують цей новий вид послуг, оскільки останні відсутні у діючих нормативних актах. Крім того, ставилася задача проаналізувати стан та перспективи розвитку послуг ІР-телефонії в Україні, а також виробити пропозиції з приводу врегулювання спірних питань, що виникали навколо неї останнім часом. У конференції брали участь ведучі оператори телефонного зв'язку України, представники різних громадських організацій. Під час проведення конференції на її сайт заходили представники "Укртелекому”, Utel, Держкомзв’язку, широкого кола ЗМІ, прості користувачі Інтернету — тема конференції викликала інтерес у різних прошарках українського суспільства, повідомляє ForUm.
Головна пропозиція, що міститься в офіційному Звіті конференції, полягає в тому, що необхідно офіційно визнати ІР-телефонію як додаткову інтернет-послугу з передачі голосової та факсимільної інформації (частково або цілком) за допомогою мереж, що працюють на основі технології комутації пакетів із використанням протоколу TCP/ІР (чи, скорочено, ІР-протоколу), надання і споживання якої є суб'єктом договірних відносин між провайдерами цих послуг та споживачами. У тому ж узагальнюючому значенні варто використовувати терміни "VoIP" та "інтернет-телефонія".
Крім цього, з метою відображення реального стану справ стосовно захисту інтересів та прав споживачів, запропоновано:
Операторам телефонного зв'язку не використовувати ІР-телефонію під виглядом надання послуг телефонного зв'язку. Для цього є сенс у майбутньому чітко визначити у законодавстві розходження ІР-телефонії й телефонного зв'язку, а також забезпечити контроль за дотриманням умов відповідних ліцензій з боку відповідних державних установ і громадських організацій.
Провайдерам послуг ІР-телефонії обов'язково вказувати в договорах, що ними надаються послуги саме ІР-телефонії із відповідним попередженням про якість та інші споживчі характеристики цих послуг.
З метою глибшого вивчення тенденцій ринку провайдерам послуг ІР-телефонії необхідно декларувати перед відповідними державними органами про наміри надавати, і про початок надання таких послуг, а також про обсяги надання послуг шляхом надання відповідної звітності.
З метою розвитку місцевих телефонних мереж та мереж доступу рекомендувати операторам зв'язку розширити спектр додаткових послуг для абонентів телефонної мережі шляхом організації плідного співробітництва з провайдерами ІР-телефонії на комерційній основі. Частину прибутків, отриманих сторонами від надання нових послуг, спрямовувати на розвиток місцевих телефонних мереж та мереж доступу.
Надалі, на підставі напрацювань конференції, передбачається підготовка й ініціювання проведення пакету загальних заходів громадських організацій і державних органів щодо врегулювання спірних питань, що виникали навколо послуг ІР-телефонії в Україні останнім часом.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас