Українцям буде складніше влаштуватися на роботу в Польщі


Українцям буде складніше влаштуватися на роботу в Польщі

Через півроку наберуть чинності суворіші правила працевлаштування іноземних сезонних працівників, на яких наполіг Європейський Союз. Вони суттєво обмежать землеробів у можливості тимчасового працевлаштування іноземців з-поза меж Спільноти, переважно з України.

Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на видання Gazeta Polska Codziennie.

Нині спрощена процедура офіційного працевлаштування дозволяє громадянам з шести держав (Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії та України) працювати в Польщі без дозволу на роботу протягом терміну, що не перевищує шість місяців упродовж наступних дванадцяти місяців, без необхідності отримання дозволу на працевлаштування. Головна умова – це отримання безкоштовно зареєстрованої роботодавцем у повітовому управлінні праці заяви про намір доручення роботи іноземцеві (пол. Oswiadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi). Таку форму тимчасового працевлаштування іноземців масово використовують польські землероби, які займаються трудомістким вирощуванням полуниці, чорниці, яблук та інших фруктів.

Після 30 вересня 2016 року, згідно з розпорядженням ЄС від лютого 2014 року, замість системи видачі заяв про намір доручити роботу іноземцю будуть введені нові адміністративні процедури, що на практиці означає необхідність отримання дозволу на роботу. Таких дозволів протягом всього 2015 року було видано 69 тисяч, що становить 9% від усіх зареєстрованих заяв.

За даними Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, 2015 року відбулося стрімке збільшення кількості зареєстрованих заяв про намір доручення роботи іноземцеві. Таких документів було аж 782 тисячі, або вдвічі більше, ніж в 2014 році. З них 97,5% становили видані українцям.

Можливі перешкоди можуть з’явитися вже в 2017 році, адже саме тоді наберуть чинності зміни до процедури. Однак нові адміністративні процедури можна буде організувати так, щоб вони не ускладнювали підприємцям процес працевлаштування іноземців. Наприклад, вони можуть заздалегідь подавати дані про необхідну їм кількість сезонних працівників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua