На що вистачає грошей: Як змінилися витрати українців за останні роки (інфографіка)


На що вистачає грошей: Як змінилися витрати українців за останні роки (інфографіка)

Рівень життя українців продовжує знижуватися. Про це свідчать дані статистики витрат домогосподарств у 2015 році Номінально витрати громадян на життя в минулому році зросли: якщо в 2014 році середній українець витрачав “на життя” 26 100 грн в рік, або 2175 грн/міс., то в минулому році – вже 31 000 на рік, або 2583 грн/міс. (+ 18,8%).

Але на жаль: прибавку “з’їла” інфляція (43% за 2015 рік), тому в реальності народ збіднів на 24%.

Як видно з інфографіки, головні витрати – на харчування – залишилися стабільними: 38,4%. Але з огляду на те, як подорожчали за рік продукти харчування, стабільність цієї суми свідчить про те, що народ став купувати більш дешеві продукти, кажуть експерти. Не змінилося і співвідношення витрат на послуги зв’язку, освіту, відвідування ресторанів.

Зате через зростання тарифів на компослуги (наприклад, газ в 2015 р подорожчав п’ятикратно) збільшилися витрати на “комуналку” – на 2,5%, або на 1400 грн на рік. У перерахунку на місяць на сім’ю з 4 чоловік це мінус 465 грн з гаманця. Не дивно, що люди стали економити: менше купували одяг та взуття, рідше ходили в кіно і театри.

“Інфляція в 2015 р склала 43,3%, – нагадав аналітик компанії “Простобанк Консалтинг” Іван Нікітченко. – Витрати населення в середньому зросли на 18,8%, тобто реальні витрати народу на чверть знизилися. Збільшилися витрати на компослуги, то є на то, за що обов’язково треба сплатити. По іншим статтям відбулося зниження: на те, без чого можна обійтися, витрати скорочують в першу чергу, або покупець переходить в нижчу цінову категорію”.

Нікітченко прогнозує, що за підсумками 2016 р реальні витрати населення продовжать падати. А без реальних реформ, зростання економіки і зарплат продовжать знижуватися необов’язкові витрати, і рости витрати на їжу та “комуналку”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua