У Чехії скоротилася кількість фальшивих грошей


У Чехії скоротилася кількість фальшивих грошей

За підсумками минулого року в Чехії було виявлено та вилучено 5,301 тис. одиниць підроблених грошей – банкнот і монет усіх валют, що на 3% менше, ніж роком раніше. Найбільше фальшивок було виявлено серед іноземної валюти – майже 3 тис. одиниць.

Фальшивих чеських крон вилучили 2,383 тис. – на 15 менше, ніж в 2014 році, повідомили в чеському Нацбанку.

Найактивніше фальшивомонетники підробляли великі банкноти номіналом 1 тис. крон і 5 тис. крон – на них припадає три чверті виявлених фальшивок. В цілому, загальна вартість вилучених підроблених крон досягла 2,5 млн крон – для порівняння в 2014-му цифра дорівнювала 2,22 млн крон.

Більшу частину фальшивок складають банкноти, підроблених монет за рік виявили всього дві. При цьому якість підроблених купюр, як і роком раніше, була низькою – багато з них просто роздрукували на кольоровому принтері.

З іноземної валюти велика частина підроблених купюр (1,7 тис. одиниць) припадає на долар США, «найпопулярніший» у шахраїв номінал – 100 доларів. На другому місці – євро (1,1 тис. одиниць).

Всього до кінця минулого року в Чехії в обігу перебувало майже 2,1 млрд банкнот і монет – на 6% більше в міжрічному співвідношенні – загальною вартістю понад 508 млрд крон. У 2014-му показник оцінювався в 468 млрд крон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «У Чехії скоротилася кількість фальшивих грошей» на Finance.ua - 2.3
В Контексті Finance.ua