В Україні можуть змінитися мінімальні норми соціального забезпечення


В Україні можуть змінитися мінімальні норми соціального забезпечення

Верховна Рада України має намір ратифікувати Конвенцію Міжнародної організації праці №102 про мінімальні норми соціального забезпечення, повідомила під час брифінгу голова парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денисова.

“Протягом останніх років Україна рухалася в напрямку ратифікації, змінювала своє законодавство і, нарешті, президент вніс до ВР законопроект про ратифікацію”, – сказала Денисова.

За словами Денисової, дана конвенція гарантує громадянам мінімальний рівень базового соціального захисту. Конвенція залишається чинною в 30 країнах, і Україна стане 31 країною, яка підпадає під її дію після ратифікації. Конвенція існує з 1952 року.

Денисова зазначила, що за деякими показниками соціального захисту Україна перевершує вимоги конвенції. У той же час, по ряду параметрів соціального захисту потрібно провести посилення забезпечення.

Вона повідомила, що Україна взяла на себе зобов’язання приєднатися до цієї конвенції ще в 2006 році, коли ВР ратифікувала оновлену Європейську соціальну хартію.

Депутат зазначила, що її комітет буде доводити до парламентаріїв важливості ратифікації. “Сподіваюся, що найближчим часом цей законопроект буде прийнятий”, – сказала Денисова.

Денисова також повідомила, що сьогодні розглядається питання приєднання України до 9 з 15 розділів конвенції. Пояснюючи відмінності українського законодавства і конвенції, Денисова навела як приклад окремі розміри соціальних виплат.

“Мінімальна ставка допомоги з тимчасової втрати працездатності у нас забезпечується на рівні 50% (середнього заробітку – ред.), Конвенція пропонує – не нижче 45%”, – сказала Денисова.

Мінімальна пенсія за віком в Україні, за словами депутата, становить 78% від мінімальної заробітної плати, що повністю відповідає вимогам конвенції. У той же час Денисова зазначила, що це не може забезпечити достатній рівень життя пенсіонерів. Також нормам конвенції відповідають рівень соціального забезпечення в разі нещасних випадків на виробництві та допомога при вагітності і пологах.

“Однак, завданням для нас стане пошук можливостей щодо збільшення допомоги по інвалідності та пенсій у зв’язку з втратою годувальника», – сказала Денисова.

Зокрема, депутат зазначила, що конвенції сьогодні відповідає лише розмір допомоги інвалідам І групи, яка дорівнює 100% пенсії за віком. Також лише частково відповідають конвенції умови отримання права на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Представник регіонального офісу Міжнародної організації праці для країн Європи і Центральної Азії Валерія Шмітт на брифінгу заявила, що ратифікація цієї конвенції повинна посилити соціальний захист в Україні.

“Україна довго працювала над наближенням ратифікації конвенції, і, безумовно, ратифікація посилить систему соціального захисту в Україні», – сказала Шмітт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua