Три міфи про прихід PayPal в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Три міфи про прихід PayPal в Україні

Фінтех і Картки
6263
Минулого тижня українська делегація зустрілася з представниками компанії PayPal на конференції eCommerce Trends в Варшаві. Однак сторонам не вдалося прийти до яких-небудь серйозних домовленостей.
Повноцінний вихід PayPal на український ринок спростив би отримання грошових переказів з-за кордону, в тому числі для фрілансерів, а також відкрив би нові можливості для експорту послуг.
Але поки цього не сталося, тривалий переговорний процес обростає міфами. Про основні помилки в питанні PayPal / Україна розповів на своїй сторінці в соцмережі Facebook аналітик банківського сектора ICU Михайло Демків.
1. Україна нікого не цікавить
З тієї ж категорії, що і «безвізовий режим нам ніколи не світить, так як всі поїдуть». Одним словом – абсолютний нонсенс. Так, номінальний ВВП на душу населення у нас в районі 2 тис. доларів, і за обсягом населення ми не Індія або Китай. Проте, Україна – досить помітна на економічній карті світу, особливо, якщо враховувати, в яких країнах доступна опція отримання і зберігання на рахунку грошових коштів. Ботсвана, Коста Ріка, Сальвадор, Гондурас, Лесото, Кенія, Маврикій, Мозамбік і Венесуела – чудові країни, але за обсягом економіки – можна порівняти або менша за Україну. У той же час Нігерія, яка перевершує нас за чисельністю населення в чотири рази, а за обсягом економіки – в п’ять разів, знаходиться в тій же категорії, що й ми – тільки відправка платежів.
2. Для компанії наш ринок – мізерний
Обсяг переказів в Україну через системи переказів типу Western Union в минулому році склав 2.5 млрд. доларів. Експорт IT галузі порахувати складніше, але з тих оцінками, які я бачив, це ще 2.5 млрд. плюс потенційне зростання від експорту інших послуг (переклади, написання статей, офісна робота).
3. Співробітники Нацбанку блокують спроби іноземної компанії зайти в Україну
Теза для тих, хто не вірить двом попереднім міфам, теж, на мій погляд, не є вірною. НБУ за попередній рік зробив кілька кроків назустріч міжнародним платіжним системам, внісши зміни в існуюче регулювання. А сама присутність на зустрічі представника Нацбанку такого високого рівня (заступник голови НБУ, Владислав Рашкован – ред.) свідчить про серйозність намірів регулятора.
Аналітик вважає, що основною причиною того, що за 17 років існування компанія не вийшла на український ринок, є недосконале правове поле і ризикованість країни.
За матеріалами:
PaySpace Magazine
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас