Кіпр вийде з антикризової програми в березні


Кіпр вийде з антикризової програми в березні

Кіпр успішно завершить антикризову програму в березні, незважаючи на те, що одна з вимог кредиторів залишається невиконаною, оголосила рада міністрів фінансів єврозони (Єврогрупа).

Як пише MarketWatch, Кіпр стане вже четвертою державою єврозони, що завершили програму допомоги слідом за Ірландією, Іспанією і Португалією. Таким чином, Греція залишиться єдиною країною валютного блоку, для якої ще діють умови кредитної програми.
Кіпр отримав обіцянки міжнародної фінансової допомоги в розмірі 10 млрд євро в березні 2013 року після банкрутства найбільших банків на тлі боргової кризи в регіоні. Однак в цілому Кіпр скористався коштами ЄС на 6,3 млрд євро і Міжнародного валютного фонду – на 1 млрд євро.

Одна з вимог європейської кредитної програми залишається невиконаною: парламент Кіпру не підтримав приватизацію державного оператора зв’язку CYTA.

Згідно з прогнозами МВФ, економіка Кіпру, яка вийшла з рецесії в минулому році, виросте в 2016 році на 1,4%. Єврокомісія оцінює темпи зростання ВВП Кіпру в цьому році в 1,5%, в наступному – в 2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування