Центробанк Азербайджану для порятунку нацвалюти знову підвищив облікову ставку


Центробанк Азербайджану для порятунку нацвалюти знову підвищив облікову ставку

Центральний банк Азербайджану, враховуючи цілі забезпечення макроекономічної стабільності та нові тенденції на грошово-фінансового ринку, знову переглянув параметри процентного коридору, передає Oxu.Az.

Рішенням правління регулятора від 4 березня 2016 року облікова ставка визначена на рівні 7%, а верхня межа процентного коридору за операціями з ліквідністю – 17%.

Нижня межа процентного коридору по ліквідних операцій залишається незмінною і збереженою на рівні 2%.

В останній раз Центробанк переглядав облікову ставку в лютому 2016 року, тоді вона була підвищена до 5% з 3%.

Азербайджан переживає нелегкі часи на тлі падіння цін на нафту, що позначається на курсі нацвалюти – маната.

ЦБ Азербайджану в лютому 2015 року відв’язав манат від долара і перейшов до таргетування курсу на основі бівалютного кошика, що складається з долара і євро. З того моменту по 19 грудня 2016 року національна валюта знецінилася на 25% (з 0,7844 до 1,05 маната за долар). Після прийнятого регулятором 21 грудня рішення про перехід до плаваючого курсу біржові котирування впали ще на 33% (до 1,55 маната за долар). Сумарно азербайджанська валюта подешевшала на 49%. У зв’язку з обвалом маната активізувався ринок нелегального обміну валюти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування