Створення і робота ОСББ в Україні (інфографіка)


Створення і робота ОСББ в Україні (інфографіка)

Жителі столиці все частіше створюють ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків): їх налічується близько 800, і стає більше з кожним місяцем. Ажіотаж пов’язаний з тим, що з липня цього року мешканців багатоповерхівок в добровільно-примусовому порядку зобов’яжуть створити ОСББ або обрати так званого “керуючого будинку” – який, в свою чергу, підшукає для будинку керуючу компанію (жек чи приватну фірму).

Керуючий буде відстоювати інтереси мешканців перед постачальниками ЖКП, і контролювати благоустрій. Ну а якщо жителі не виберуть керуючого і не створять ОСББ до 1 липня, то за справу візьметься влада: вона призначить кербуда, але вже свою людину, і вибере керуючу компанію. І мешканцям тоді нарікати буде ні на кого.

Розцінки. “Обраний або призначений керуючий має право укладати від імені мешканців договору на обслуговування будинку та прибудинкової території. Якщо кербуда мешканці не обрали, то його, а також керуючу компанію (КК) призначає міськвлада на конкурсній основі”, – попереджає Дмитро Новицький, директор департаменту РКІ КМДА.

Тарифи на ЖКП, за його словами, обслуговуюча компанія буде формувати сама, і погоджувати їх з мешканцями. Обіцяють, що якщо жителям висотки розрахунки не сподобаються, вони зможуть вибрати менш витратний комплекс послуг.

Втім, експерти вже заговорили, що приватні управлінські компанії можуть істотно підвищити тарифи для мешканців, оскільки вони повинні будуть платити податки (ОСББ податки не платять).

“Ніхто не відміняв для приватних компаній оподаткування. Тому не виключено, що вони збільшать тарифи для мешканців, адже собі в збиток вони працювати не будуть. До того ж незрозуміло, звідки їм брати величезні кошти на модернізацію будинків? У мешканців? Закон потрібно ще допрацьовувати “, – вважає голова Спілки власників житла в Україні Олексій Кучеренко.

Експерти також стурбовані майбутньою появою приватних керуючих компаній, і закликають городян створювати ОСББ. Тим більше що зробити це не так складно, як може здатися (шпаргалка по створенню – в інфографіці).

“Питання обслуговування будинку керуюча компанія буде вирішувати без участі мешканців. Вони не зацікавлені в тому, щоб знизити витрати мешканців на обслуговування будинку. Якщо такий варіант людей не влаштовує, і вони хочуть самі стежити за якістю надання компослуг – нехай об’єднуються в ОСББ. Тоді вони самі приймають рішення про ремонт комунікацій або благоустрій. і самі зможуть найняти підрядників”, – пояснив президент Інституту реформ і розвитку Києва Олександр Вовченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua