Суд відмовив Антикорупційному бюро в арешті рахунків «Енергомережі»


Суд відмовив Антикорупційному бюро в арешті рахунків «Енергомережі»

Господарський суд Києва відмовився накласти арешт на кошти компанії «Енергомережа» в сумі 38,823 млн гривень, які знаходяться на рахунках «Ощадбанку».

Про це йдеться в постанові суду в єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як зазначається, позивачем у даній справі виступало Національне антикорупційне бюро. Відповідачами – ВАТ «Запоріжжяобленерго», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» та ЗАТ «ХК «Енергомережа».

«В обґрунтування заяви НАБУ відзначало, що в разі визнання судом недійсним договору про відступлення права вимоги у «Енергомережі» виникне борг щодо повернення 38,823 млн гривень, які в подальшому повинні бути зараховані на рахунок «Запоріжжяобленерго» зі спеціальним режимом використання в якості оплати за поставлену електричну енергію », – йдеться в постанові.

Крім того, Національне антикорупційне бюро вимагало стягнути з зазначених компаній 137,961 тисяч гривень.

Суд відмовився накласти арешт на рахунки «Енергомережі» в сумі 38,823 млн гривень і стягнути з компанії 137,961 тисяч гривень. Розгляд справи відкладено на 9 лютого 2016 року.

Раніше НАБУ подало в суд 4 позовні заяви про визнання недійсними договорів відступлення права вимоги між «Запоріжжяобленерго», в якому державі належить більше 60% акцій, і приватною компанією «Енергомережа».

«Відповідно до договорів, відбулася заміна кредитора в зобов’язаннях на загальну суму 346,2 млн гривень, які мають надійти від великих споживачів електроенергії. В результаті незаконно укладених договорів право держави на вимоги боргу за спожиту електроенергію в розмірі 346,2 млн гривень було передано приватній фірмі, що суперечить чинному законодавству », – говорилося в заяві.

Позовні заяви підготовлені на основі матеріалів, напрацьованих детективами НАБУ в ході досудового розслідування за фактом привласнення посадовими особами в особливо великих розмірах майна ВАТ «Запоріжжяобленерго».

Як відомо, на початку січня детективам НАБУ дозволили виїмку документів у кримінальному провадженні про присвоєння майна «Запоріжжяобленерго» в особливо великих розмірах.

За даними ЗМІ, міноритарними акціонерами «Запоріжжяобленерго» є групи, близькі до Костянтина Григоришина і братам Григорію та Ігорю Суркісам.

Головою правління АТ «Енергомережі» є Дмитро Крючков, якого учасники ринку неофіційно пов’язують з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом, представники якого входили до керівних органів компанії «Енергомережі».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування