Підвищення акцизів на паливо збільшить витрати аграріїв більш ніж на 600 мільйонів


Підвищення акцизів на паливо збільшить витрати аграріїв більш ніж на 600 мільйонів

Підвищення ставок акцизного збору на дизельне паливо з 1 січня 2016 року призведе до того, що українські аграрії понесуть додаткові витрати на рівні 645 мільйона гривень, повідомила прес-служба асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Як наголошується в повідомленні, з 1 січня поточного року відбулося підвищення ставок акцизного збору на дизельне паливо в залежності від виду, зі 100 євро за тонну до 113 євро за тонну, і зі 132 євро за тонну до 149 євро за тонну, що призведе до додаткових витрат аграрних компаній.

“Таке зростання майже вдвічі перевершує всю реальну державну підтримку аграрної галузі, адже в 2016 році в державному бюджеті передбачено лише 300 мільйонів гривень на здешевлення кредитів для сільгосппідприємств і 50 мільйонів гривень на підтримку галузі тваринництва”, – йдеться в повідомленні. Це призведе до зростання собівартості вирощеної продукції і логістичних витрат.

Нагадаємо, Міністерство фінансів розраховує на надходження в бюджет 3,2 мільярда гривень у 2016 році від підвищення акцизів на бензин і має намір направити ці кошти до спеціального фонду на ремонт автомобільних доріг України.

Кабінет міністрів України 24 лютого затвердив порядок введення електронних акцизних накладних на нафтопродукти, в першу чергу паливо, і створення реєстру накладних. Введення акцизних накладних з 1 березня 2016 року був схвалений Верховною Радою в кінці 2015 року.

Згідно із заявою Державної фіскальної служби, нові правила адміністрування акцизу на паливо дозволять залучити до бюджетів усіх рівнів близько 2 мільярдів гривень додаткових надходжень по акцизному збору.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування